A Honvéd bajnokin is legyőzte a Vasast

2011.11.30. 21:28
Tóth Márton (9) és társai simán elintézték a Vasast (Fotó: Korponai Tamás)
A vízilabda Magyar Kupa negyeddöntője után a bajnokságban is felülkerekedett a Honvéd a Vasason, Vad Lajos együttese az októberről elhalasztott összecsapáson szoros első 13 perc után 14–8-ra legyőzte Földi László legénységét. A Vasas ezzel elszalasztotta az esélyt, hogy átvegye a vezetést a bajnokságban, a Honvéd viszont feljött az 5. helyre az Eger mögé, és van még egy elmaradt mérkőzése a hevesiek ellen.

Az október nyolcadikáról a Honvéd játékosain végigsöprő hasmenéses kór miatt elhalasztott találkozót a Vasas sűrű menetrendje ellenére beiktatták szerdára. Győzelme esetén mégiscsak a tabella élén léphetett volna a decemberbe Földi László együttese…

A Komjádi Uszodában a Magyar Kupa-negyeddöntőbeli Honvéd-siker ellenére az angyalföldiek voltak az esélyesek, főleg úgy, hogy Decker Ádám révén már a 2. percben vezetést szereztek – nem úgy, mint a kupapárharc első felvonásán, amikor a 3. negyedben, 5–0-s Honvéd-vezetésnél találtak először a kapuba.

Decker ráadásul annak ellenére játszhatott, hogy az Eger elleni mérkőzés után kiszabott eltiltását kellene töltenie – ám a szövetség elfogadta a piros-kékek ama érvelését, hogy a büntetése most van érvényben, október 8-án viszont nem volt...

A Honvéd a korábban a Vasasban játszó Tóth Márton révén 25 másodpercen belül egyenlített, akárcsak másfél perccel később, amikor Kovács Róbert válaszolt Steinmetz Ádám centergóljára. Aztán Gergely István hárította Miho Boskovic büntetését, s Szivós Márton megúszásból szerzett találatára már a Vasasnak kellett reagálnia – a horvát Boskovic meg is tette (3–3).

Az 5. percben aztán Szivós megszerezte a meccs első emberelőnyös találatát, Takács Bálint kiállítását büntette. A meccs addigi leghosszabb, 1:28 perces gólcsendjét Steinmetz Ádám svédcsavarral szakította meg, de Hárai Balázs gyors válasza után ismét a Honvéd vezetett (4–5). Hárai Deckerhez hasonlóan klubja közbenjárására játszhatott, a Szolnok elleni mérkőzésen kirótt automatikus hárommérkőzéses eltiltását (amely a szabályok szerint négyperces büntetés után jár) a Honvéd kérésére felfüggesztette a szövetség fegyelmi bizottsága.

Az első negyed utolsó 1:58 percében nem született gól.

Drasko Brguljan úgy kezdte a második negyedet, mint az elsőt: a ráúszásban elhozta a labdát, aztán a kihagyott első támadás utáni védekezés során visszaszerezte azt. Az egyenlítés ennek ellenére elmaradt, Tóth második góljával először volt kétgólos különbség (4–6).

Miközben a Honvéd háromból három emberfórt használt ki, a Vasasnál háromból semmi volt a mérleg. Az angyalföldiek számára riasztó képen Fülöp Bence javított valamelyest – a negyedik előnyt kihasználva faragott a hátrányból. Az ötödik Vasas-előny is kimaradt ugyan, Jansik Dávid visszaérkezését követően Steinmetz Barnabás centerből egyenlített (6–6).

Szivós szabaddobásból újra előnybe juttatta a Honvédot, majd Kovács Róbert labdaszerzését követően akcióból visszaállította a kétgólos különbséget.

Gergely még egy Boskovic-szabaddobást is hárított, Tóth pedig a túloldalon a fizika törvényeit meghazudtolva „gurította" a labdát Barabás Botond kapujának jobb alsó sarkába.

A szünetre 9–6-os vendégvezetéssel tértek a felek.

A Honvéd játékosai kiváló szellemben játszottak: elmaradó fizetéseik miatt nem lehetett volna lehordani őket, ha beleszaladnak egy nagy vereségbe, főleg a Vasas ellen. Ám Vad Lajos fiai továbbra is szenzációsan játszottak, a következő két gólt is a Honvéd jegyezte, 6–11-nél pedig szinte eldőlt a meccs.

A Vasas nemhogy közeledett az első hely megszerzéséhez, egyre inkább távolodott tőle: Kovács Róbert akciógóljával a harmadik negyed végén már 13–7-re is vezetett a Honvéd, amely ezt követően nem engedte vissza a Vasast, a negyedik negyednek 13–8-as vendég előnnyel várták a csapatok.

A záró negyedben már szembetűnő volt, hogy a Vasas elveszítette a hitét, az utolsó nyolc percben csak Szivós Márton talált be, 5. góljával a mezőny legeredményesebb játékosaként roppant értékes győzelemre vezette a Honvédot, amely csak eggyel kevesebb gólt szerzett, mint az MK-negyeddöntő két összecsapásán.

Ahogy Steinmetz Ádám mondta a meccs előtt: jó Honvéd nélkül nincs jó magyar póló.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
2. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
TEVA-VASA-UNIQA–GROUPAMA-HONVÉD 8–14 (4–5, 2–4, 2–4, 0–1)
Komjádi uszoda, 500 néző. Vezette: Petik András, Füzesi
VASAS: Barabás – Katonás, Boskovic 1, Drasko Brguljan, STEINMETZ Á. 2, Kiss G. 1, Decker Á. 1. Cs: Péterfy (kapus), Vörös 1, Vámos, Takács Bálint, Fazekas, Steinmetz B. 1, Fülöp 1. Edző: Földi László
HONVÉD: Gergely – KOVÁCS R. 2, SZIVÓS 5, Mátyás, HÁRAI 2, Gór-Nagy, TÓTH M. 3. Cs: Salamon 1, Jansik, Angyal 1, Kovács P., Csapó M., Hangody L. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 12/2, ill., 6/5
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Mátyás (21. p.), Takács Bálint (28. p.), Jansik (28. p.)
Földi László: – A védekezésünk nem működött olyan jól, mint korábban, és ennek köszönhető a sok kapott gól.
Vad Lajos: A Vasas a magyar bajnokság egyik legjobb csapata, eddig veretlenek volt. Megint bizonyosságot nyert, hogy az én csapatommal nagyon komolyan kell számolni.
1. Szeged Beton VE 8 7 1 90–57 +33 22
2. TEVA-Vasas-UNIQA 8 6 1 1 113–59 +54 19
3. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 8 6 1 1 89–59 +30 19
4. ZF-Eger 7 5 1 1 79–52 +27 16
5. Groupama Honvéd 7 5 2 78–56 +22 15
6. Debrecen Fujitsu 8 4 1 3 68–49 +19 13
7. FTC Fisher Klíma 8 3 1 4 64–80 –16 10
8. PVSK-Füszért 8 2 1 5 68–94 –26 7