Férfi vízilabda ob I: a Fradi 0-11-nél lőtte az első gólját

2011.10.14. 20:09
Három negyedbe tellett, hogy a fehér sapkások kilássanak a szegedi vízfüggöny mögül (Fotó: Mirkó István)
A vendég Szeged leiskolázta a Ferencvárost a férfi vízilabda ob I 3. fordulójának pénteki játéknapján: a végeredmény 13–3 a szegedieknek.

A múlt héten az Egert nagy csatára késztető ferencvárosiak ezúttal rossz napot fogtak ki, első góljukat a negyedik negyedben, 11–0-s szegedi vezetésnél szerezték meg.

Az élen álló szegediek mellett fölényes győzelemmel tudta le a játéknapot minden esélyes, így a Szentes, a Szolnok, a Debrecen, valamint a Kaposvár ellen húsz gólt szerző, az éllovashoz hasonlóan százszázalékos Vasas is.

Az Eger–Honvéd rangadót december 7-én rendezik meg.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 3. FORDULÓ
FTC-FISHER KLÍMA–SZEGED-BETON VE
3–13 (0–4, 0–4, 0–2, 3–3)
Népliget, 100 néző. V: Marnitz M., Bors
FERENCVÁROS: Kosztrov – Sántavy, Illés S., Paján 1, Kincses 2, Székely, Varga I Zs. Cs: Laboncz (kapus), Czigány K., Sánta, Deutsch, Polovic, Szöllősi K., Manhercz. Edző: Ambrus Tamás
SZEGED: BAKSA – HEGEDÜS G. 3, Török 1, TURZAI 3, KAYES 1, Kiss Cs. 1, Juhász Zs. 1. Cs: Molnár D. (kapus), Younger 1, Molnár T. 1, Varga P., Lehmann, Vincze M., Palotás 1. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 4/0, ill. 5/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Ambrus Tamás: – Fiatalok vagyunk, ez a tapasztalás időszaka. Tanulunk és megtaníttatják velünk... Ha okosak vagyunk és figyelünk, akkor tudunk fejlődni. Örülök, hogy a csapatomnak végig megmaradt a tartása, ez volt a legfontosabb ezen a mérkőzésen.
Vincze Balázs: – Az volt a cél, hogy élvezetes, jó meccset játszunk, és akik vízben vannak, ne kötelességnek vegyék a találkozót, hanem élvezzék azt. Ezt kaptam vissza, és a szezonban minden meccsen ezt szeretném visszakapni! A védekezésünk jól működött, a harmadik negyed végi 10–0-s eredmény önmagáért beszél.
DEBRECEN–FUJITSU–PVSK–FŰSZÉRT
15–4 (5–0, 2–1, 4–2, 4–1)
Debrecen, 900 néző. V: Marjay Zs., Birri G.
DEBRECEN: B. MITROVICS – Halek 1, Bugajcsuk 1, VARGA T. 4, MISICS 4, Vindisch, LÉTAY 2. Cs: HEGEDŰS I. 2, Zoufal 1, Simon A., Tóth Z., Kárteszi, Kistamás, SZABÓ Á. (kapus). Edző: Gyöngyösi András
PÉCS: Kozarski – Soós, Hoppál, O’Regan, Scholefield, HANGAY R. 4, Bóbis. Cs: Krizsán A., Árki, Müller, Takács J., Katula. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 11/3
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 1/1
Kipontozódott: Simon A. (13. p.), O’Regan (24. p.), Varga T. (29. p.)
Gyöngyösi András: – Az utolsó két meccsünk jól sikerült, de szombaton a Honvéd ellen dől el, hogy ez mennyit ér!
Petik Attila: – Gratulálok a Debrecennek!

TEVA-VASAS-UNIQA KAPOSVÁRI VK
20–5 (4–2, 9–1, 3–0, 4–2)
Komjádi uszoda, 200 néző. V: Kovács Cs. T., ifj. Juhász Gy.
VASAS: BARABÁS – Katonás 2, BOSKOVIC 3, Drasko Brguljan 1, Steinmetz Á. 2, DECKER Á. 2, Vámos 1. Cs: Vörös 1, Takács Bálint 1, KISS G. 4, Fazekas 1, Fülöp B. 1, Vereczkey 1. Edző: Földi László
KAPOSVÁR: Pelle – Papp G. 1, Juhász-Szelei, Verac, Maár 1, BALOGH Z. 2, Bakó. Cs: Gyurováth, Prikibánovics, Horváth D., Bereczki M. 1, Bognár M. Játékos-edző: Bereczki Miklós
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 4/1
Kipontozódott: Verac (19. p.)
Földi László: – Örülök, hogy a fiatal játékosaink is jól teljesítettek.
Bereczki Miklós: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, a Vasas igazolta, hogy tényleg jó csapat – nekünk túl nagy falat volt.
OSC–SZOLNOKI DÓZSA KÖZGÉP
5–12 (0–3, 2–4, 0–4, 3–1)
Hajós Alfréd uszoda, 200 néző. V: Csanádi Zs., Vojvoda I.
OSC: Áts – Szentesi 1, Benczúr, Szécsi D., Balla, PECZ G. 3, Galambos. Cs: Varga V. (kapus), Kiss Gy., Cseh A., Cserdi, Zentai T., Bencz, Tiba P. 1. Edző: Bíró Attila
SZOLNOK: GÁRDONYI A. – Gocics 1, NYÉKI 2, Komlósi P., KIS G. 3, PÁSZTOR 3, Georgescu. Cs: Kovács O. 1, Hangai Z. 1, Regős Á., Süveges M. 1, Marnitz G. Mb. edző: Muhi Zoltán
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 1/–, ill. 2/1
Bíró Attila: – Ennyivel minimum jobb volt a Szolnok. Szerettük volna jobban megnehezíteni a dolgukat, sajnos, nem sikerült.
Muhi Zoltán: – Fegyelmezett, jó játékkal nyertünk, ebben az eltiltott Cseh Sándor munkája van benne.
3. FORDULÓ
SZENTESI CS&K-SZENTESI VK–BVSC-ZUGLÓ 17–9 (3–2, 4–3, 4–1, 6–3)
Szentes, 100 néző. V: Vogel, Kun
SZENTES: HORVÁTH T. – Józsa, Araczki, WESZELOVSZKY 4, Németh D., LÁZÁR 5, SZŐKE 2. Cs: Csacsovszky 1, Pellei, Tóth P. 2, Nacsev, Nagy M. 2, Szabó Z. 1. Edző: Lukács Dénes
BVSC: Györke – Rajna M. 1, Nagy S. 1, Ambrus, Borsós E. 2, HŐNA D. 2, Deme. Cs: Szabó P., Keresztes I. 1, Bedő 1, Zsoldos, Kotszidisz 1, Meixner (kapus). Edző: Dabrowski Norbert.
Gól – emberelőnyból: 9/3, ill. 11/6
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/1
Kipontozódott: Németh D. (9. p.), Józsa (18. p.), Araczki (29. p.), Rajna (29. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Ambrus (16. p.)
Lukács Dénes: – Végig a megbeszéltek szerint, nagyon fegyelmezetten játszottunk, és a harmadik negyedben eldöntöttük a mérkőzést. Két fiatalunk is debütált, Werner György és Pellei Frank, mindkettőjüknek gratulálok és ez úton is sok sikert kívánok!
Dabrowski Norbert: – Az ilyen arányú vereség is megérdemelt, edzőpartnernek is gyengék voltunk.

1. Szeged Beton VE 3 2 1 30–18 +12 7
2. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 3 2 1 29–20 +9 7
3. Debrecen Fujitsu 3 2 1 35–17 +18 6
4. TEVA-Vasas-UNIQA 2 2 33–15 +18 6
5. Bodrogi Bau Szentesi VK 3 2 1 35–26 +9 6
6. ZF-Eger 2 2 22–16 +6 6
7. Groupama Honvéd 1 1 14–6 +8 3
8. FTC Fisher Klíma 3 1 2 23–34 –11 3