A Vasas és az Eger is felőrölte ellenfelét

2012.03.03. 20:12
Miho Boskovic (jobbra) volt a Vasas vezére (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
A férfi vízilabda ob I szombati játéknapján nem botlottak az élmezőny csapatai, voltak, amelyek már két negyed után döntésre vitték a dolgokat, a Szeged, Eger, Vasas trió tagjai viszont csak a vége felé szakították le végleg vendéglátójukat.

A Szeged a vártnál szorosabb mérkőzésen, de begyűjtötte a három pontot a BVSC otthonában. A 3–3-as első negyedet követően a Tisza-partiak négy góllal elhúztak, ám a BVSC visszakapaszkodott, és a harmadik játékrész vége felé már csak 11–10-es hátrányban volt. A záró negyedet aztán ismét megnyomta a négygólos Molnár Tamás vezette vendégalakulat, és végül négygólos sikert aratott.

A Honvéd nem várt a döntéssel ilyen sokáig, félidőben már 8–1-re vezetett a Pécs ellen, amely az erőltetett menet (a Vasassal és a Szegeddel is megmérkőzött az utóbbi napokban) végére elfáradt, így nem tudott pariban lenni a fővárosiakkal.

A Debrecen–Vasas meccs akár szoros is lehetett volna, és az is volt – a harmadik negyed elejéig. Ekkor 2–2-t mutatott az eredményjelző, a Vasas viszont megtörte 10 perces gólcsendjét, és sorozatban ötször betalálva döntésre vitte a dolgokat. A vége 8–3 lett az angyalföldieknek, a vendéggólok felét Miho Boskovic szerezte.

A Szolnok a Honvédhoz hasonlóan erődemonstrációt tartott az első két negyedben, így 9–1-es előnnyel várhatta az FTC elleni mérkőzése második felét, amelyben két góllal növelte még a különbséget.

Weszelovszky László négyszer is bevette az Eger kapuját, mégsem lehet teljesen elégedett, hiszen csapata, a Szentes hiába tartotta magát sokáig jól, 14–8-ra kikapott hazai medencében.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
17. FORDULÓ
KALO-MÉH CS&K SZENTES–ZF-EGER 8–14 (4–4, 2–4, 1–2, 1–4)
Szentes, 300 néző. V: Csanádi, Székely B.
SZENTES: HORVÁTH – Szabó B. 1, WESZELOVSZKY 4, Németh, Lázár, Szabó Z., Szőke 1. Cs: Pellei, Araczki, TÓTH P. 2, Nagy M. Edző: Lukács Dénes
EGER: Bisztritsányi – BÁTORI 3, GRAHAM 2, Hosnyánszky 2, KOVÁCS G. 3, Varga Zs. 1, Bundschuh. Cs: Gerritse 1, Naganuma, Binder, Chilko 1, Mezei 1. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 10/4
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 2/2
Kipontozódott: Chilko (16. p.), Szőke (22. p.)
Lukács Dénes: – Szívünket-lelkünket kitettük a pályára, ez háromnegyednyi jó játékot eredményezett.
Gerendás György: – Amíg bírta a Szentes, jó meccs volt a közönségnek, a végén meg jó meccs lett nekünk.

PVSK-FÜSZÉRT–GROUPAMA-HONVÉD 5–14 (0–5, 1–3, 4–4, 0–2)
Pécs, 300 néző. V: Ifj. Juhász Gy., Horváth Cs.
PÉCS: Tihanyi – Lukács G., BÓBIS 2, Scholefield, O’Regan, Hangay R.1, De Blasio. Cs: KOZARSKI (kapus), Krizsán A., Hoppál, Takács J.1, Soós 1, Müller. Edző: Petik Attila
HONVÉD: LÉVAI – Kovács R., SZÍVÓS 3, Hárai 1, Mátyás 1, SALAMON 4, Tóth M.2. Cs: Jansik 2, Angyal, Hangody Gy.1, Kovács P., HANGODY L., Csapó. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 9/5
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
Petik Attila: – Egy héten belül Vasas, Szeged, Honvéd. Ezt az utolsót már nem bírtuk fejben. Az első két negyedben az ellenfél kegyetlenül kihasználta a hibáinkat, ami megpecsételte a sorsunkat.
Vad Lajos: – Nyertünk ma is.

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP VSC–FTC-FISHER KLÍMA 15–5 (5–1, 4–0, 4–2, 2–2)
Szolnok, 200 néző. Vezette: Kun Gy., Pásztor A.
SZOLNOK: DECKER A. – Negrean 1, Pásztor 2, KOVÁCS O. 2, Kis G. 1, MARNITZ 3, Gocics 1. Csere: Gárdonyi (kapus), Nagy R., Hangay Z. 1, Komlósi 1, Soltész Z., Regős 1, SÜVEGES 2. Vezetőedző: Cseh Sándor.
FTC: Kosztrov – Korényi 1, Paján, Sántavy, Varga I. Zs. 1, Kincses, Illés 1. Csere: Francsics 1, Szöllősi 1, Deutsch, Sánta, Matheicz, Ernyey. Vezetőedző: Ambrus Tamás.
Gól - emberelőnyből: 7/3, ill. 5/2.
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. -.
Cseh Sándor: – Jól játszottunk, szép gólokat lőttünk és köszönjük az Olaj-tábornak a biztatást, így is lehet szurkolni.
Ambrus Tamás: – A Vasas-meccsel ellentétben most a végén szedtük össze magunkat. Azt kell mondanom, hogy a jó csapatok ellen reális ez az eredmény.

DEBRECEN–TEVA-VASAS UNIQA 3–8 (0–2, 1–0, 0–3, 2–3)
Debrecen, 1000 néző. V: Füzesi, Marjay
DEBRECEN: MITROVICS – Kistamás, SIMON A. 1, MISICS 1, Varga T. 1, Bugajcsuk, Létay. Cs: Hegedűs I., Tóth Z., Zoufal, Apanaszenko, Halek. Edző: Gyöngyösi András
VASAS: NAGY V. – BOSKOVICS 4, Katonás 1, Brguljan, STEINMETZ Á. 1, Kiss G., Takács B. Cs: Decker, VÁMOS 2, Steinmetz B., Vörös, Fülöp, Fazekas. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 13/2, ill. 8/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Steinmetz B. (29. p.), Takács B. (30. p.), Decker (32. p.)
Gyöngyösi András: – Nagyon jó csapat a Vasas, megérdemelten nyerte meg a mai mérkőzést, mi pedig még nem jutottunk el arra a szintre, hogy egy ilyen találkozón pontot szerezzünk, és ennek leginkább mentális okai vannak.
Földi László: – A Debrecen kemény feladat elé állított minket, és csak a végén sikerült felőrölnünk az ellenállásukat. Nem véletlen, hogy rendszeresen kevés gólt kapnak, ma is nagyon nehezen tudtuk feltörni a védelmüket.

OSC–KAPOSVÁRI VK 11–7 (2–1, 1–0, 5–3, 3–3)
Hajós uszoda, 150 néző. V: Vojvoda, Vogel G.
OSC: VARGA V. – Szentesi 1, GALAMBOS 2, Benczur, Pecz G. 1, Tiba, BAGHATURIA 2. Cs: Kiss Gy., SZÉCSI D. 2, Cserdi, ZENTAI 3, Bencz Z., Balla V. Vezetőedző. Bíró Attila
KAPOSVÁR: Nagy P. – Papp G., Burbaran, Maár 1, BALOGH Z. 2, Prikidánovics, bAKÓ 1. Cs: BERECZKI 2, Horváth Dávid, Juhász-Szelei, Snyder, Gyurováth 1. Játékos-edző: Berenczki Miklós
Gól – emberelőnyből: 12/6, ill. 13/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1
Kipontozódott: Horváth Dávid (25. p.), Balogh Z. (28. p.), Szécsi D. (31. p.), Tiba (32. p.)
Bíró Attila: – Örülök, hogy egységes, igazi csapatjátékkal nem borítottuk fel a papírformát.
Berenczki Miklós: – Sajnos annyira még nem vagyunk jók, hogy idegenben is nyerni tudjunk. Még dolgozunk rajta.

BVSC-ZUGLÓ–A HÍD SZEGED BETON 11–15 (3–3, 3–6, 4–3, 1–3)
Szőnyi út, 200 néző. V: Birri, Fekete B.
BVSC: Györke – Hőna, Borsós 2, Kotsidis 2, Ambrus F. 2, Szűcs L. 1, Deme 1. Cs: BEDŐ 2, Rajna, Mészáros 1, Nagy S., Kriszt, Zsoldos, Meixner (kapus). Edző: Dabrowski Norbert
SZEGED: Molnár D. – Somogyi B. 2, HEGEDŰS 2, Turzai 2, Kayes 1, Kiss Cs. 1, Juhász Zs. 2. Cs: MOLNÁR T. 4, Lémon, Márkus, Varga P. 1, Bálint G., Juhász G., Baksa (kapus). Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 13/6
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Nagy S. (18. p.)
Kiállítva, végleg cserével: Baksa (28. p.)
Sárga lap: Dabrowski Norbert (22. p.)
Dabrowski Norbert: – Örülök, hogy egy ilyen erős, a BL-ben remeklő Szeged ellen jól játszottunk, és hogy Kiss Csaba tudja, hogy miért nem lettem tévészerelő.
Vincze Balázs: – Támadásban és védekezésben is káosz-vízilabdát játszottunk, a jó fázisokat gyenge fázisok követték.

1. Szeged-Beton VE 17 14 2 1 193–132 +61 44
2. TEVA-Vasas-UNIQA 17 13 2 2 225–120 +105 41
3. ZF-Eger 17 13 2 2 201–124 +77 41
4. Groupama Honvéd 17 13 1 3 224–134 +90 40
5. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 17 12 3 2 198–107 +91 39
6. Debrecen Fujitsu 17 8 1 8 143–116 +27 25
7. FTC Fisher Klíma 17 5 2 10 139–184 –45 17
8. Bodrogi Bau Szentesi VK 17 5 1 11 148–200 –52 16