Férfi vízilabda ob I: fölényes szegedi diadal a bronzpárharc nyitányán

2012.04.22. 19:50
A sötét sapkás fővárosiak egy az egyben nyertek párharcokat, de csapatként elbuktak (Fotó: Korponai Tamás)
A Szeged Beton hazai medencében 14–8-ra győzött a Groupama Honvéd ellen a férfi vízilabda ob I bronzpárharcának vasárnap este megrendezett első mérkőzésén.

Az alapszakasz mellett a Magyar Kupa fináléjában is találkozó két rivális három szoros mérkőzést vívott egymással ebben a szezonban, ehhez képest a vasárnapi bronzcsata második negyedének elején, Varga Péter gólja után már 5–1-re vezettek a kiválóan védekező szegediek.

Nem hozott fordulatot a játékrészből hátralévő idő, minden Honvéd-gólra született hazai válasz, sőt a harmadik negyed elején – Kiss Csaba és Aaron Younger második, Török Béla első gólját követően – már hét volt a különbség a két csapat között (11–4).

Három fővárosi gól következett – Salamon Ferenc a harmadik negyed végén és a negyedik elején is büntetőből talált a kapuba –, majd a szegediek két látványos góllal helyrebillentették a mérleget, Turzai Gábor például csavarból talált be. A vége sima szegedi győzelem.

A második mérkőzést szerdán 19 órakor rendezik meg a Kőér utcában.

A Vasas–Eger finálé első mérkőzését hétfőn 18.30-kor kezdik a Komjádiban.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
A 3. HELYÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS
A-HÍD-SZEGED-BETON–GROUPAMA-HONVÉD
14–8 (3–1, 5–2, 3–3, 3–2)
Szeged, 400 néző. V: Kun Gy., Füzesi
SZEGED: BAKSA – TÖRÖK 2, MOLNÁR T. 1, Turzai 1, VARGA P. 1, KUNAC 2, KISS CS. 2. Cs: Hegedüs G., Younger 2, Kayes, Juhász Zs. 1, SOMOGYI 2, Lehmann. Edző: Vincze Balázs
HONVÉD: Lévai – Szivós, Kovács R., Mátyás 1, Hárai, Tóth M., GÓR-NAGY 3. Cs: Jansik, Kovács P., Angyal, HANGODY L. 1, SALAMON 3, Hangody Gy. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 10/4
Gól – ötméteresből: –, ill. 3/2
Kipontozódott: Mátyás (21. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szeged javára
Vincze Balázs: – Játékosaim visszatértek a valóságba, és magabiztos győzelmet arattak. Le a kalappal előttük.
Vad Lajos: – Gratulálok a Szegednek, megérdemelten nyert.