A Vasas 3-0-s hajrával nyert az Eger ellen

2012.04.23. 18:20
Steinmetz Ádám (középen) nagy csatát vívott centerben, Szécsi Zoltán temérdek bravúrral hozta fel az egrieket<br />(Fotó: Török Attila)
A férfi élvonalbeli vízilabda-bajnokság döntőjében a Vasas pályaválasztóként egy góllal nyerte meg az egyik fél második sikeréig tartó párharc első felvonását az Eger ellen, miután 3–0-s hajrát mutatott be. Folytatás csütörtökön, Egerben.

A 2008-as és a 2009-es döntőben a Vasas 3–1-es összesítéssel bizonyult jobbnak az Egernél, 2010-ben viszont már csak az ötödik meccsen dőlt el az aranyérem sorsa. Tavaly a felsőházi playoff miatt csak oda-vissza vágós finálét rendeztek, a visszavágón hazai medencében játszó egriek összesítésben egy góllal (15–14) bizonyultak jobbnak.

1. negyed

Nem a centerjáték volt az első negyed meghatározója, a bírók engedték a kapu előtti területen a kemény birkózást, nem fújták szét a meccset, így nem a fór-hátrány játék határozta meg a mérkőzést. A Vasas Kiss Gergely távoli bombájával jutott vezetéshez a 4. perc végén, majd a negyed vége előtt nem sokkal fórból Drasko Brguljan duplázta meg a vendéglátók előnyét. A köztes időszakban támadott és becsülettel tüzelt az Eger, de centerét nem tudta foglalkoztatni, távoli lövéseinél pedig Nagy Viktor olvasta és védte az egri nehéztüzérek próbálkozását (2–0).

2. negyed

A folytatásban már jöttek a kiállítások, Mezei Tamás a saját maga által kiharcolt fórt értékesítette, majd Kevin Graham több rontott és védett lövés után a hálót is megzörgette, a 14. percre kiegyenlítettek a vendégek. A félidő előtt Miho Boskovic villant, bombája egygólos előnyt jelentett a Vasasnak a félidőre (3–2).

3. negyed

Nemcsak magára talált, hanem nyerő pozícióba is hozta magát az Eger a nagyszünet után. Szécsi nagyon elkapta a fonalat, bravúrok sorával őrizte meg kapuja ártatlanságát, és előtte a védőtársak is keményen megdolgoztak. Egyébként is a védekezés dominált a mérkőzésen, a támadójáték ezúttal mellékszereplővé vált. Biros Péter fórból egyenlített, majd Szécsi sokadig védése után Graham parádés góllal juttatta először vezetéshez a vendégeket, akik kétgólos hátrányból szereztek vezetést a harmadik negyed végére (3–4).

4. negyed

A negyedik játékrész elején Mezei ismét egy emberelőnyt váltott gólra, kettővel meglépett az Eger, amely továbbra is remekül és zártan védekezett, így a kevés gólt hozó találkozón nyerő helyzetbe került. A Vasast azonban nem lehet leírni, főként nem a mostanában mutatott formájában.

Vámos Márton gyorsan egyre csökkentette övéi hátrányát: egy fórból óriási gólt akasztott, majd góltalan, brusztos perceket követően Kiss Gergely szintén emberelőnyből egalizált. Egyre inkább fáradni látszott az Eger, támadójátéka ekkor már nélkülözött minden tüzet, és védelme sem volt elég hatékony. A meccset egy zseniális ejtés döntötte el – a sok rossz után –, ez viszont egy olyan játékos érdeme, nevezetesen Steinmetz Barnáé, akinek a védekezés az erőssége. A végjátékban újabb fór képében esélyt kapott az Eger az egyenlítésre, de vendégek mindkét lövése lejött a Vasas-falról (6–5).

GERENDÁS: KIVÁLÓ ELŐADÁS

FÉRFI VÍZILABDA OB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
TEVA-VASAS-UNIQA (1.)–ZF EGER (3.) 6–5 (2–0, 1–2, 0–2, 3–1)
Komjádi uszoda, 1500 néző. V: Németh A., ifj Juhász Gy.
VASAS: NAGY V. - Katonás, Boskovic 1, Decker Á., Steinmetz Á., STEINMETZ B. 1, KISS G. 2. Cs: Takács Bálint, Vörös, Drasko Brguljan 1, Vámos 1, Fazekas. Edző: Földi László
EGER: SZÉCSI – Bátori, Biros 1, Hosnyánszky, Varga II Zs., GRAHAM 2, Bundschuh. Cs: Seman, Binder, Kovács G., MEZEI 2, Gerritse, Chilkó. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 9/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. 1/0
Kipontozódott: Bundschuh (24. p.), Decker Á. (25. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Vasas javára
AZ 5. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–DEBRECEN 7–8 (1–2, 2–3, 2–1, 2–2)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Debrecen javára
A 7. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
FTC-FISHER KLÍMA–KALO-MÉH CS&K SZENTESI VK 11–10 (2–2, 3–2, 3–4, 3–2)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, az FTC javára
A DÖNTŐ 1. MÉRKŐZÉSÉNEK ONLINE KÖZVETÍTÉSE
32. perc Vége a mérkőzésnek.
32. perc Bátori lövése jött le a blokkról, a Vasashoz került a labda.
32. perc Kiállítás, egri fór.
31. perc Steinmetz Barna ejtette át Szécsit. 6–5
31. perc Egri kontrafault.
31. perc Hosnyánszky lövését védte Nagy, de a labda a vendégeknél maradt.
30. perc Az Eger támadhat, rossz hazai lövés után.
30. perc Labdát szerzett és támadhat a Vasas.
30. perc Kissre jött ki a figura a passzjáték után, a balkezes pedig behúzta a rövid, bal felsőbe. 5–5
29. perc Seman kiállítása után emberelőnyhöz jutott a Vasas: hazai időkérés.
29. perc Blokkról csorgott Nagxig a labda, támadhat a Vasas.
29. perc Graham lövése a kapufán csattant, a labda az Egerhez került.
28. perc Vámos távoli lövését védte Szécsi.
28. perc Nagy védte Seman lövését.
27. perc Egri fór, Vámos a kiállított.
27. perc Vámos előbb ijesztgetett, majd lőtt is, a kapu jobb oldalába. 4–5
27. perc Emberelőnyben a Vasas.
27. perc Mezei a bal oldalon vágta be kapásból a felsőbe, Nagy nem tudott odaérni. 3–5
26. perc Újabb egri fór: időkérés.
26. perc Rossz centerbejátszás a Vasasnál, a vendégekhez került a labda.
25. perc Előnyben az Eger: kapufát lőttek a vendégek.
25. perc Elkezdődött a negyedik negyed. A ráúszásnál negyedszer is Graham hozta el a labdát.
4. NEGYED
24. perc Kovács lövése végezte a kapufán, vége a játékrésznek.
24. perc Vörös húzta kapuféára a bejátszást. Az Egerhez került a labda.
24. perc Kiegészült, majd megfogyatkozott az Eger: Bundschuh kipontozódott.
23. perc Emberelőnyhöz jutott a Vasas, időkérés.
23. perc Támadófault az Egernél.
23. perc Jó Hosnyánszky blokkja, az Egernél a labda.
22. perc Katonást állították ki, előnyben az Eger. Steinmetz Barnának is ki kell mennie. Bátori húzta rá, de a tömegben elakadt a labda, nincs gól, támadhat a Vasas.
21. perc Steinmetz Ádám kapta meg a kapufánál a bejátszást, de a vízre húzott labdát Szécsi hárította.
21. perc Gerritse állt ki, előnyhöz jutott a Vasas.
21. perc Újabb vérszegény ejtés, ezúttal egri részről, Nagy elő esett le a labda...
20. perc Kiss lövése a kapufán végezte, megúszott Graham, de eladta a labdát. Így Szécsi mutathatott be ismét egy bravúrt.
20. perc Nagy védte Gerritse távoli lövését.
19. perc Szécsi újabb bravúrja, ezúttal egy ejtésbe kapott bele.
19. perc Graham góljával először szerzett vezetést az Eger. 3–4
19. perc Szécsi óriási bravúrja.
18. perc Bundschuh második kiállítása, Vasas-fór.
18. perc Kisst állították ki, Biros gyorsan ki is használta a fórt: rövid passzjáték után bemutatott egy lövőcselt, majd balról kilőtte a hosszút. 3–3
17. perc Támadófault a Vasasnál.
17. perc Kiss szerelte Bátorit.
17. perc Elkezdődött a harmadik negyed. Graham újabb labdát hozott el, ezért viszont ismét úszani kellett.
3. NEGYED
16. perc Vámost állították ki Kovácsról. Kiss Gergely blokkolt. Vége a negyednek.
16. perc Boskovic lövése zúgott el Graham blokkja mellett és Szécsi keze alatt. 3–2
16. perc Egri kontra, a Vasas támadhat.
15. perc Binder lövését védte Nagy, a labda az Egernél maradt.
15. perc Újabb Vasas-bejátszást halászott le az Eger, ezúttal Kovács Gábor.
15. perc Graham lövése vágódott le a blokkról, Nagy begyűjtötte.
14. perc Támadófault, az Egernél a labda. Vámos már lőtt volna kapura...
14. perc Graham vágta be a jobb alsóba. 2–2
13. perc Brguljan lőtt a kapufára, a labdát megszerezte az Eger, amely fórhoz is jutott: időkérés.
13. perc Egri kiállítás centerben, Bundschuhnak kellett kimennie.
13. perc Mezei Tamás maradt üresben a kapufánál, majd szépített. 2–1
12. perc Deckert állították ki, előnyben az Eger.
12. perc Graham lövését védte Nagy, de a labda a vendégeknél maradt.
12. perc Bundschuh Erik húzott le egy passzt, támadhat az Eger.
11. perc Nagy újabb védése.
11. perc Kiss Gergely lövését védte Szécsi, a labda a vendégekhez került.
10. perc Újabb Vasas előny, majd másodpercek múlva kettős fórhoz jutottak a hazaiak.
10. perc Labdát szerzett a Vasas, majd megúszott.
9. perc Brguljan messziről lőtt messze az egri kapu mellé.
9. perc Hosnyánszky távoli bombáját védte Nagy.
9. perc Elkezdődött a második negyed. Brguljan előbb indult, az Egeré a labda, ráúszás nélkül.
2. NEGYED
8. perc Vége az első negyednek
8. perc Járt a labda kézről-kézre, majd Drasko Brguljan vágta be a jobb oldalról. 2–0
8. perc Semannak kell kiállnia, Vasas először játszhat fórban.
8. perc Egri kontrafault, a Vasashoz került a labda.
8. perc Hosnyánszky lövését védte alkarral Nagy.
7. perc Katonás Gergő fordult le Hosnyánszkyról centerben, de a lövésre már nem maradt ereje, a labda Szécsi könnyű zsákmánya lett.
7. perc Lejárt az Eger támadóideje, de közben volt náluk egy kontrafault is.
6. perc Egri szerelés centerbe, támadhatnak a vendégek.
5. perc Lukas Semant sokadszor tüntette el centerben a Vasas-védelem, ezt az egri bejátszást is lecsapdázták.
5. perc Nem jutott lövésig a Vassas, támadhat az Eger.
5. perc Rossz egri centerbejátszás, a Vasashoz került a labda.
4. perc Kiss Gergely lőtte ki távolról a bal felsőt. 1–0
4. perc Kiss Gergely bombáját a kapufa és Szécsi közösen hárította.
4. perc Graham távoli ejtését húzta le simán Nagy.
3. perc Biros majd' a félpályáról dobott kapufát, a labda az Egernél maradt a kipattanó után.
3. perc Miho Boskovic ejtését fogta könnyedén Szécsi.
2. perc Biros Péter lőtt távolról, de a középre tartó labdát simán fogta Nagy.
2. perc Steinmetz Ádám centerben víz alá vitte a labdát, támadhat az Eger.
2. perc A centerbejátszást megszerezte a Vasas.
1. perc Deckert állították ki, egri fór. Két kapu után Hosnyánszky lőtt kapu mellé, Nagy közreműködésével.
1. perc Hosnyánszky lövését tolta kapu fölé Nagy Viktor.
1. perc Elkezdődött a mérkőzés, az első ráúszásnál Kevin Graham révén az Eger a hozta el a labdát.