Ismét parázs csata, de sima szegedi siker a Honvéd ellen

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2011.11.19. 20:24
Hatalmas csata vol – szegedi győzelemmel (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi vízilabda ob I 7. fordulójának rangadóján a Szeged simán nyert a Honvéd otthonában. Bár a 8–6-os végeredmény szoros meccset sejtet, a hazai csapat az utolsó negyedet 4–0-ra nyerte, így kozmetikázta az eredményt.

Egy héttel az indulatokat keltő kupadöntő után ismét Honvéd–Szeged csatát láthatott a honi vízilabdát szerető publikum. A hazai csapat szeretett volna visszavágni a 9–8-ra elveszített finálét követően. De nem sikerült.

Pedig úgy indult, hogy akár ez sikerülhet is, hiszen a mérkőzés első gólját még a Honvéd szerezte, ezután azonban az alaphangot megadva a Szeged sorozatbeli négy találata következett, tehát már a második negyed közepére nehéz helyzetbe került a Honvéd.

A Szeged annak dacára fordított, hogy már az első negyedben elveszítette egyik legjobbját, a háromszoros olimpiai bajnok center Molnár Tamást, akit durvaságért – cserével – végleges kiállítással büntettek. A hazaiak – akiknél jó ideje hallani fizetési késedelmekről, anyagi nehézségekről - módfelett bizonytalanul, enerváltan és feltűnően dekoncentráltan pólóztak, s támadásaik végén rendre a kapufát tesztelték, míg a vidéki együttes sorozatban élt lehetőségeivel.

Az újdonsült edző, Vincze Balázs – Kásás Zoltántól „megörökölt" – csapata folytatta jobban a második félidőt is, egyre növelte az előnyét a harmadik nyolc percben, míg Vad Lajos alakulata változatlanul a szétesettség jeleit mutatta. A meccs legelején lőtt találatot követően 21 perc (!) elteltével volt képes újból eredményes lenni a Honvéd, de ekkor már 7-1-re meglépett a vendéggárda.

A sportágnak ezúttal inkább csak „ellenhírverést", semmint jó propagandát csapó mérkőzés negyedik negyede némi bizonyítványjavítást hozott, amennyiben a vendéglátók immár emberes lövésekkel egyre közelebb férkőztek (6–8) – miközben a Szeged sikerrel lesüllyedt a Honvéd addigi szintjére... -, a vége azonban ezzel együtt sima hazai vereség lett.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
7. FORDULÓ
FTC-FISHER KLÍMA–OSC 11–7 (3–1, 3–1, 3–2, 2–3)
Népliget, 100 néző. V: Marosvári, Horváth Cs.
FTC: Laboncz – CZIGÁNY K. 3, Varga I Zs., Paján 1, Ernyey 1, Székely Bulcsú, Illés S. Cs: DEUTSCH 2, KORÉNYI B. 2, Sántavy, Kincses 1, Sánta D. 1, Szöllősi K. Edző: Ambrus Tamás
OSC: Áts – Pecz, BENCZUR 3, SZÉCSI D. 3, Szentesi, Galambos 1, Balla. Cs: Bencz, Zentai, Kiss Gy., Tiba, Cserdi, Tawflik. Edző: Bíró Attila
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 13/5
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Sántavy (29. p.), Illés S. (30. p.)
Ambrus Tamás: – Fontos meccset nyertünk meg, sőt helyenként már jól is játszottunk. Természetesen van még hova fejlődnünk.
Bíró Attila: – Nagyon keményen megdolgoztunk érte, hogy ne borítsuk fel a papírformát.
GROUPAMA-HONVÉD–SZEGED-BETON VE 6–8 (1–2, 0–2, 1–4, 4–0)
Kőér utca, 500 néző. Vezette: Székely Balázs, Fekete B.
HONVÉD: Gergely – Salamon 2, Szivós 1, Mátyás, Hárai, Tóth M. 1, Gór-Nagy 2. Cs: Jansik, Kovács R., Hangody Gy., Angyal, Kovács P.
SZEGED: Baksa – Hegedüs G. 1, SOMOGYI 2, TURZAI 2, Molnár T., Kunac, Juhász Zs. Cs: Molnár D. (kapus), Bálint G., KAYES 1, Török, Kiss Cs. 1, Varga P. 1, Younger
Gól – emberelőnyből: 12/1, ill. 7/0
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Mátyás (24. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Molnár T. (5. p.), Kovács P. (21. p.), Turzai (23. p.)
Vad Lajos, A Honvéd Edzője: – Nagy mészárlásból álltunk fel, ami a közösség erejét jellemzi. Minden tiszteletem a srácoké, de az a csapat, amely három negyeden keresztül ennyire pontatlan, ennyire kiszámítható, az nem érdemel győzelmet. Szép volt a vége a kívülállók számára, ők izgultak, tapsoltak, és örülök, hogy nekik tetszett, amit láttak, de nekem nem. Ilyen első három negyeddel nem lehet mérkőzést nyerni.
Vincze Balázs, A Szeged Edzője: – Azt tudja a csapatom, amit három negyeden keresztül csinált. Nyilván mi is megpróbáltunk ráülni az eredményre, és ezzel hibáztunk, de én nem csinálok olyan kirohanást a mérkőzés miatt, mint amilyet az elmúlt héten az ellenfél tett.
TEVA-VASAS-UNIQA–BVSC-ZUGLÓ 19–6 (7–2, 4–1, 5–1, 3–2)
Komjádi uszoda, 150 néző. V: Kun Gy., Marjay
VASAS: BARABÁS – Fazekas 2, Boskovic 2, DRASKO BRGULJAN 3, VÖRÖS 4, Decker Á. 1, Kiss G. 1. Cs: Molnár B. (kapus), Katonás 2, Steinmetz Á. 1, Takács Bálint 1, Vámos 2, Fülöp, Steinmetz B. Edző: Földi László
BVSC: Meixner – BORSÓS 3, Szabó P. 1, Hőna, Ambrus F., Szűcs L., Deme. Cs: SZAKONYI (kapus), Kotszidisz 1, Rajna, Keresztes, Zsoldos, Berta J. 1, Szabó B. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 5/3
Gól – ötméteresből: 3/1, ill. –
Földi László: – Örülök, hogy a fiatalok felvették a kesztyűt.
Dabrowski Norbert: – Gratulálok a Vasasnak, Szakonyi Dánielnek és Berta Józsefnek.
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–PVSK-FÜSZÉRT 12–7 (2–1, 3–2, 3–2, 4–2)
Szolnok, 200 néző. V: Dódog, Mucskai
SZOLNOK: GÁRDONYI – Negrean 1, HANGAY Z. 2, Komlósi 2 (1), REGŐS 1 (1), NYÉKI 3, Gocics. Cs: Kovács O., R. Georgescu 1, Süveges, Pásztor 1, Marnicz 1,. Edző: Cseh Sándor
PÉCS: TIHANYI – Lukács G., HANGAY R. 2 (1), Hoppál, SCHOLEFIELD 1, O'Regan 1 (1), De Blasio 1. Cs: Takács J. 1, Bóbis 1, Soós G., Krizsán, Müller. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 9/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Gocics (29. p.)
Cseh Sándor: – Kötelező győzelem volt, szerencsére simán nyertünk.
Petik Attila: – Jó mérkőzést játszottunk, az erős és jó formában lévő szolnoki csapat ellen.
ZF-EGER–KAPOSVÁRI VK 15–5 (4–1, 4–2, 1–0, 6–2)
Eger, 100 néző. V: Csanádi Zs., Vojvoda
EGER: Szécsi – Kovács G. 1, GERRITSE 2, Hosnyánszky 1, SEMAN 3, Bundschuh, Lőrincz 1. Cs: Bisztritsányi (kapus), BÁTORI 3, Mezei 1, Binder, Naganuma 2, Varga II Zs., Chilkó 1. Edző: Gerendás György
KAPOSVÁR: NAGY P. – Prikidánovics, Gyurováth, Bakó, MAÁR 1, Papp, Balog 1. Cs: Pelle (kapus), Horváth Dávid 1, Horváth Dániel, Juhász-Szelei 1, Bereczky 1, Snyder. Edző: Bereczky Miklós
Gól – emberelőnyből: 10/7, ill. 8/2
Gerendás György: – Nyertünk, most már készülhetünk a Vasas ellen. A két-két negyedet játszó sorok között volt egy külön fogadás. A szünet utáni hetes nyert, mivel a kapott gólok duplán számítottak.
Bereczki Miklós: – Korán keltünk, sokat utaztunk, megpróbáljuk magunkat kipihenni hétfőig. A bajnok ellen játszani nekünk még nagy feladat. A hétfői, Pécs elleni meccset kell megnyernünk, arra jó felkészülés volt a találkozó.
DVSE-FUJITSU-SZENTESI CS&K-SZENTESI VK 11–8 (3–3, 3–1, 3–3, 2–1)
Debrecen, 800 néző. V: Birri, Vogel
DEBRECEN: B. Mitrovics - Halek, BUGJCSUK 3 , Varga T. 3 , MISICS 2, Vindisch , LÉTAY 2 . Cs: Simon A., Hegedűs I., Kistamás. Edző: Gyöngyösi András.
SZENTES: Bálint Á. – Németh D. 2, Lázár 1, Józsa 1, Weszelovszky 2, Araczki, Szőke Sz. Cs: Szabó Z. 1, Csacsovszky, Nacsev, Tóth P., Nagy M. 1. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 16/7, ill. 13/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Araczki (15.), Nagy M. (22.), Simon A. (30.)
Kiállítva (cserével végleg): Varga T. (21.), Csacsovszky (21.)
Gyöngyösi András: – Örülök, hogy a sport bármelyik pillanatban egy teljesen igazságos tükröt állít elénk. Most visszakaptuk benne az elmúlt hetek torz képét.
Lukács Dénes: – Maximálisan elégedett vagyok csapatom mai teljesítményével.