Bajnokverés! A Szeged megnyerte az Eger elleni rangadót

2011.10.16. 19:30
Az egriek fennakadtak a szegedi falon (Fotó: Grnák László)
A Szeged-Beton férfi vízilabdacsapata 7–5-ös győzelmet aratott az ob I vasárnapi rangadóján a bajnoki címvédő ZF-Eger ellen.

A rangadó egy Bundschuch-bombával indult, és míg a szegediek a kapufát és a lécet forgácsolták, az Eger növelte előnyét: ismét Bundschuch Erik köszönt be, négy perc után 0–2. A házigazdák hat percig nem tudtak betalálni, ekkor azonban gyorsan kétszer is: Somogyi Balázs oldotta a szegedi görcsöt, majd Aaron Younger kiegyenlített – 2–2-ről folytatták a csapatok.

A hazaiak Juhász Zsolt büntetőjével kerültek lépéselőnybe, de ennek nem sokáig örülhettek: a másik oldalon Biros Péter büntetett. A védelmek jól zártak, Baksa és Szécsi pedig lehúzta a rolót, ha a blokkokon átjutottak a lövések – 3–3-mal mentek pihenőre a pólósok.

Kiss Csaba hatalmas bombával nyitotta a harmadik negyedet, de most már a Szeged az egyről a kettőre tudott lépni: Lehmann István az első (és később kiderült, egyetlen) kapura lövésével betalált fórból Szécsinek, 5–3!

Baksa megbabonázta az egri támadókat, és Molnár Tamás a harmadik negyed hajrájában megszerezte a hatodik hazai gólt is – hogy az Eger helyzete ne legyen reménytelen, arról Biros gondoskodott (6–4).

A kiváló szegedi védelem a záró játékrészre sem enyhített szorításán, Younger gólja után pedig gyakorlatilag eldőlt a meccs (7–4). Az Eger görcsösen próbálkozott, de csak szépíteni tudott, a Szeged pedig a végletekig játszotta támadásait, kihasználva a támadóidőt – sem idő, sem erő nem maradt egyenlíteni, a hazaiak bravúros győzelmet arattak a bajnokcsapat ellen!

„Furcsa volt nagyon, főleg az elején, meccs közben már nem foglalkoztam ezzel, ezen is túlvagyunk – mondta a Nemzeti Sportnak az egri születésű, s egész eddigi pályafutását ott töltő Szegedre nyáron érkező Hegedüs Gábor. – Jól védekeztünk, az volt az alapja az egésznek, és emellett gólokat tudtunk lőni, nagy fegyvertény öt gólon tartani az Egert. Bízom benne, hogy ezzel tényleg bejelentkeztünk, ez mutatja az erőnket, és azt, hogy esélyesünk vagy, remélem, senki sem fog innen ponttal távozni.”

FÉRFI VÍZILABDA OB I
4. FORDULÓ
SZEGED-BETON VE–ZF-EGER 7–5 (2–2, 1–1, 3–1, 1–1)
Szeged, 400 néző. Vezette: Juhász Gy., Vojvoda

SZEGED: BAKSA – Hegedüs G., Török, TURZAI, Molnár T. 1, Kiss Cs. 1, Juhász Zs. 1. Csere: Kunac, Somogyi 1, Bálint G., Kayes, YOUNGER 2, Lehmann 1

EGER: Szécsi – Biros 2, Varga II Zs. 1, Hosnyánszky, Mezei, Naganuma, BUNDSCHUH 2. Csere: Kovács G., Seman, Binder, Gerritse, Chilkó, Lőrincz
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Kovács G. (23. p.)
Vincze Balázs: – Ami eddig jellemzett minket, azt továbbra is tudtuk hozni, egy iszonyatos ritmust, egy kiváló védekezést, egy remek kapusteljesítményt, és az életüket adták egymásért a játékosok. Nyilván volta hullámvölgyek, de azokat át tudtuk vészelni, szép volt. Nagyon nagy köszönet a közönségnek, a győzelem nekik köszönhető.
Gerendás György: – Sem a helyzetek kialakításában, sem a védekezésben nem múlt felül minket a Szeged, amiben jobb volt, hogy amikor gólt kellett szerezni, akkor gólt szerzett. Voltak nekik is, nekünk is lehetőségeik, ők koncentráltabbak, pontosabbak, szerencsésebbek voltak.

1. Szeged Beton VE 4 3 1 37–23 +14 10
2. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 4 3 1 39–29 +10 10
3. TEVA-Vasas-UNIQA 3 3 53–19 +34 9
4. Debrecen Fujitsu 4 2 2 40–25 +15 6
5. Groupama Honvéd 2 2 22–11 +11 6
6. Bodrogi Bau Szentesi VK 4 2 2 42–38 +4 6
7. ZF-Eger 3 2 1 27–23 +4 6
8. FTC Fisher Klíma 4 2 2 35–37 –2 6