Ütés, 18 gól és döntetlen az Eger-Vasas rangadón

2011.11.21. 20:30
Nagy küzdelem után döntetlennel zárult az Eger–Vasas rangadó (Fotó: Németh Ferenc)
A férfi vízilabda ob I 8. fordulójának rangadóján a címvédő Eger hazai pályán 9–9-es döntetlent játszott a még veretlen Vasas ellen. A két alapemberüket is nélkülöző vendégek már három góllal is vezettek, ám Decker Ádám ütés miatti végleges kiállítása után megtört a lendületük, és a végén örülniük kellett, hogy döntetlenre tudták menteni a meccset.

Férfi vízilabdában az elmúlt években az Eger–Vasas párharc számított „a rangadónak". A bajnoki címvédő egriek hat meccs után ugyan csak a 4. helyen álltak a tabellán a 8. forduló előtt, de eddig csak egyszer kaptak ki (Szegeden), a Vasas azonban veretlenként látogatott a hevesi megyeszékhelyre, így a rangadó jelző természetesen továbbra is megilleti az elmúlt évek honi vízilabdázásnak két meghatározó csapatának mai összecsapását. Amely előtt ráadásul mindkét csapatnak volt miért visszavágnia: a vendégeknek az előző szezonban Egerben elveszített bajnoki fináléért, a hazaiaknak pedig a BL-ben elszenvedett 8–5-ös vereségért.

A mérkőzést az egriek kezdték jobban, két emberelőnyből szerzett gólnak (Binder Szabolcs és Lukas Seman révén) köszönhetően ugyanis 1–0-ra majd 2–1-re is vezettek a Nagy Viktort sérülés, a horvát Miho Boskovicot pedig betegség miatt nélkülöző Vasas ellen.

A problémák ellenére a vendégek hamar elkapták a fonalat, a második negyedben 2–2 után Vámos Márton távoli bombájával, illetve Kiss Gergely víz alól küldött lövésével 4–2-re megléptek.

A harmadik negyedben a Vasas már 7–4-re is vezetett a sok hibával, és meglehetősen kapkodóan, idegesen játszó Eger ellen. A játékrész hajrájában azonban fordulat következett: 8–5-ös vendégvezetésnél előbb Hosnyánszky Norbert emberelőnyből szépített, majd Varga Zsolt rövidsarkos találatával egy gólra zárkózott fel a hazai csapat, majd Decker Ádámot szándékos ütésért végleg kiállították, ami után négy percig emberelőnyben játszhatott az Eger.

Ezzel azonban nem tudtak élni a hazaiak, mert egyrészt ez idő alatt tőlük is többeket ki-kiállítottak a játékvezetők (Hosnyánszky Norbert végleg ki is szállt), másrészt több helyzetet is kihagytak Gerendás György tanítványai.

A hajrában Biros Péter és Varga Zsolt egy-egy találatával mégis fordítani tudott az Eger, ám Katonás Gergely előnyből még egyenlíteni tudott, így végül 9–9-es döntetlennel zárult a rangadó.

A Szolnok meglepetésre simán, 13–6-ra győzött a Honvéd vendégeként. A Honvéd majdnem tizennégy percnyi tiszta játékidő elteltével, 0–4-nél szerezte első gólját, és a második negyed utolsó perceit leszámítva nem volt esélye a taktikusan játszó szolnokiak megszorítására.

Az éllovas Szeged Beton 14–9-re győzött a Szentes ellen. A második negyed után meglepetésre még a szentesiek vezettek, a harmadik játékrészben azonban taroltak az emberelőnyös helyzeteket jobban kihasználó szegediek (7–2), s végül a négy gólig jutó Török Béla vezérletével megnyerték a mérkőzést.

A Ferencváros az utolsó negyedben két gólt kapott, egyet sem szerzett, így nem tudta legyőzni a tabellán előtte helyezkedő Debrecent. Alig több mint egy percen múlt, hogy az OSC megszerezze első pontját a bajnokságban – végül nem sikerült neki.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
8. FORDULÓ
SZEGED-BETON VE–BODROGI BAU-SZENTESI CS&K-SZENTES
14–9 (3–2, 1–3, 7–2, 3–2)
Szeged, 200 néző. V: Marnitz, Horváth M.
SZEGED: MOLNÁR D. – Somogyi 1, TÖRÖK 4, Turzai, Molnár T. 1, YOUNGER 2, Juhász Zs. 1. Cs: Kayes, KISS CS. 2, BÁLINT G. 3, Lehmann, Vincze M., Varga P. Edző: Vincze Balázs
SZENTES: HORVÁTH T. – Szabó Z. 1, Józsa, LÁZÁR 3, Németh D., WESZELOVSZKY 2, Szőke. Cs: Araczki 1, Nagy M. 1, Csacsovszki, Tóth P. 1, Pellei. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 12/7, ill. 10/4
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill –
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Bálint G. (23. p.), Németh D. (27. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Molnár T. (18. p.)
Kiállítva (brutalitásért): Araczki (18. p.)
Vincze Balázs: – Örülünk a győzelemnek és Kiss Csaba Írisz nevű lánya megszületésének.
Lukács Dénes: – Két negyeden át fegyelmezetten és jól játszottunk. A harmadik negyed ítéleteit a Szeged kihasználta, és eldöntötte a mérkőzést.
ZF-EGER–TEVA-VASAS-UNIQA
9–9 (1–1, 1–3, 5–4, 2–1)
Eger, 1300 néző. V: Németh András, Vogel G.
Eger: Szécsi – Bátori, Biros 2, Hosnyánszky 2, SEMAN 1, Binder 1, Graham 1. Cs: VARGA II ZS. 2, Bundschuh, Kovács G., Mezei, Gerritse. Edző: Gerendás György
Vasas: Barabás – Katonás 1, FAZEKAS 1, Decker Á., STEINMETZ Á. 1, Drasko, Brguljan 1, Kiss G. 2. Cs: Takács Bálint, Steinmetz B., VÁMOS 2, Vörös 1, Fülöp. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 16/5, ill. 10/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Vámos (21. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Hosnyánszky (26. p.), Biros (28. p.)
Kiállítva (brutalitásért): Decker Á. (24. p)
Gerendás György: Nem tudok mit mondani, nem biztos, hogy megérdemeltük ezt a döntetlent. Az a csapat, amely ennyire fegyelmezetlenül, ennyire indolensen, minimális alázat nélkül játszik, az nem érdemli meg, hogy egy ilyen meccset megnyerjen. Ennél nagyobb sanszot, mint hogy hazai pályán játszunk a Nagy Viktor és Boskovic nélküli Vasassal… Ez az Eger nem az az Eger, amely tavasszal bajnoki döntőt játszott.
Földi László: Egerben az ember nem pontot veszít, hanem mindig pontot nyer. Persze, meccs közben voltak olyan időszakok, amely alapján azt érezhetném, pontot vesztettünk. A négyperces kiállítást nagyon nehéz kivédekezni, csak felsőfokon lehet a srácokról beszélni, minden dicséretet megérdemelnek. Ez a meccs olyan önbizalmat adhat, amivel sok értékes pontot tudunk szerezni, vagy sok meccset meg tudunk nyerni.
OSC–BVSC ZUGLÓ
5–6 (2­–2, 1–1, 1–0, 1–3)
Hajós uszoda, 150 néző. V: Kun Gy., Dodog
OSC: ÁTS B. – Benczur 1, Pecz, Szentesi 1, Balla, SZÉCSI D. 1, Galambos. Cs: Bencz, Kiss Gy., Tiba 1, Zentai 1, Cserdi, Tawfik. Edző: Bíró Attila
BVSC: MEIXNER – SZABÓ P. 2, Hőna, Szűcs L., Ambrus F., Borsós 1, Deme 1. Cs: Nagy S., Rajna, KOTSZIDISZ 2, Keresztes, Zsoldos. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Galambos (23. p.)
Sárga lap (reklamálásért): Dabrowski Norbert (29. p.)
Bíró Attila: Mivel a valódi érzéseimről nem nyilatkozhatok, ezért csak annyit közölnék, Gerendás György a múltkor már elmondta az én véleményemet is. (Gerendás a november 13-i Honvéd–Eger kupadöntőn kritizálta Dodog Szabolcs játékvezetőt.)

Dabrowski Norbert: Igazi alsóházi rangadót sikerült megnyernünk. Mindkét csapat ennek megfelelően teljesített, és végtelenül boldog vagyok, hogy mi jöttünk ki győztesen ebből a csatából.

FTC-FISHER KLÍMA–DEBRECEN FUJITSU
4–4 (2–1, 1–0, 1–1, 0–2)
Népliget, 100 néző. V: Petik, Füzesi
FTC: KOSZTROV – Illés S., Czigány K. 1, PAJÁN 2, Kincses, Sántavy, VARGA I. ZS. 1. Cs: Székely, Szöllősi K., Ernyey, Korényi, Sánta D., Deutsch. Edző: Ambrus Tamás
DEBRECEN: MITROVICS – HALEK 1, Bugajcsuk, Varga T., Misics, VINDISCH 1, Létay 1. Cs: Simon A., Hegedűs I., Kistamás, Zoufal 1. Edző: Gyöngyösi András
Gólok – emberelőnyből: 4/1, ill. 7/1
Ötméteresből: 1/1, ill. –
Ambrus Tamás: Működött az erre a mérkőzésre gyakorolt védekezési mechanizmusunk, de ehhez dolgoznia kellett a Fradi-szívnek. Sokkal jobban…
Gyöngyösi András: Gratulálok a Ferencvárosnak, ennyit szeretnék mondani.
KAPOSVÁRI VK–PVSK FŰSZÉRT
7–7 (1–3, 0–1, 3–2, 3–1)
Kaposvár, 300 néző. V: Pásztor, Marosvári
KAPOSVÁR: NAGY P. – Maár 1, Papp G. 1, Bereczki, Bakó, PRIKIDÁNOVICS, BALOGH Z. 3. Cs: Clayton, Horváth Dániel, Juhász-Szelei, Kutasi, GYUROVÁTH2. Játékos-edző: Bereczki Miklós
PÉCS: KOZARSKI – HOPPÁL 1, O’Regan, Hangay R. 3, Scholefield, Lukács, DE BLASIO 2. Cs: Takács J., Bóbis 1, Soós, Krizsán, Müller. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 13/4
Kipontozódott: Bereczki (29. p.), O’Regan (32. p.)
Bereczki Miklós: A győzelem volt a célunk, a mérkőzés hajrája alapján erre rászolgáltunk, bár a sírból hoztuk vissza a találkozót.
Petik Attila: Számítottunk a küzdelmes mérkőzésre, sajnos a hajrában sokat hibáztunk, így méltán jutott egy ponthoz a hazai együttes.
GROUPAMA-HONVÉD–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP
6–13 (0–3, 2–2, 2–6, 2–2)
Kőér u., 300 néző. V: Horváth Cs., Vojvoda
HONVÉD: Gergely – Salamon 1, Szivós 1, Gór-Nagy 1, Hárai, Mátyás 1, Tóth M. Cs: Lévai (kapus), Kovács R., Hangody Gy. 1, Angyal, Jansik, Kovács P. 1, Hangody L. Edző: Vad Lajos
SZOLNOK: DECKER A. – R. Georgescu 1, Kovács O. 2, Marnitz, Pásztor 1, Süveges 1, Goszics 1. Cs: Nyéki, NEGREAN 3, Hangay Z., REGŐS 4, Komlósi. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 7/4
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Kovács O. (29. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Szivós (reklamálásért, 24. p.)
Kiállítva (brutalitásért): Háray (21. p.)
Vad Lajos: – Nyilvánvalóan szakmai okai vannak a mai vereségnek. Nem tudtam kellőképpen felkészíteni és felrázni a csapatot.
Cseh Sándor: – A Szeged elleni Magyar Kupa-mérkőzés után sokat beszélgettünk a csapattal, ennek eredményeként a mai meccsen elsöprő győzni akarással játszottunk. Az első perctől az utolsóig mindent megtettünk a győzelemért.
1. Szeged Beton VE 8 7 1 90–57 +33 22
2. TEVA-Vasas-UNIQA 7 6 1 105–45 +60 19
3. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 8 6 1 1 89–59 +30 19
4. ZF-Eger 7 5 1 1 79–52 +27 16
5. Debrecen Fujitsu 8 4 1 3 68–49 +19 13
6. Groupama Honvéd 6 4 2 64–48 +16 12
7. FTC Fisher Klíma 8 3 1 4 64–80 –16 10
8. PVSK-Füszért 8 2 1 5 68–94 –26 7