A Szeged és a Szolnok egy negyeddel nyert

2011.12.10. 20:17
Molnár Tamás egymaga tartotta versenyben a Szegedet, aztán jöttek a társak is (Fotó: NS-archív, Veres Viktor)
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 11. fordulójában a Szeged és a Szolnok nehezen igazolta a papírformát, mindkét együttes hazai pályán egy-egy negyedben kerekedett döntően ellenfele fölé, más kérdés, így nyert biztosan.

Szeged–Kaposvár

Messze a várakozásokon felül megnehezítette a bajnokaspiráns, veretlen Szeged dolgát a Kaposvár. A vendégek 2–2 után az első negyedben vezetéshez jutottak, majd a második negyed közepére megugrottak három góllal (5–2) az indiszponált támadójátékot bemutató házigazdák ellen. Nagyon elkélt Molnár Tamás rutinja, a center vezérletével a nagyszünetre ikszre mentette a találkozót a házigazda (5–5). A harmadik negyedben csak egy csapat volt a medencében, a Kaposvár akkor „elfogyott", ezt kihasználva a fáradhatatlan, végül hat gólig jutó Molnár irányításával meggyőző különbséggel igazolta a papírformát a Szeged, bár 11–6 után a záró felvonást döntetlenre mentette és emelt fővel távozhatott a Kaposvár.

Szolnok–Debrecen

Nagy csatát vívott egymással a két feltörekvő klub, a debreceni vezető gólra a házigazdák hárommal feleltek, de a nagyszünetre éppen úgy döntetlennel vonulhattak a csapatok (3–3), mint ahonnan a záró felvonás indult (4–4). A négy emberét kipontozódás miatt elveszítő Debrecen a hajrát nem bírta, így a záró felvonást 5–0-lal(!) hozó Szolnok – amelynek hét játékosa szerzett gólt – győzni tudott.

Vasas–Szentes

Az első negyedben csak dobott, de nem kapott gólt a Vasas, amely hasonló folytatást produkálva különösebb megerőltetés nélkül jutott pontokhoz a Szentes ellen. Katonás Gergely a mérkőzés legeredményesebb játékosaként öt góllal zárt, a házigazdáktól további három pólós triplázott. Amíg a Vasas 11/6-os, addig a vendégek 13/0-s emberelőnyös mutatóval zártak.

Honvéd–OSC

A Honvéd 7–1-es első negyeddel sokkolta a nyeretlen sereghajtó OSC-t, a vendégek közel négy percig nem volt eredményesek, 4–0-s hazai vezetés után szépítettek csupán. A házigazdák a folytatásban nem is töltöttek, csak lőttek. Az OSC így elmondhatja magáról azt a bravúrt, hogy kilenc gólt lőtt a Kőér utcában, ám mindez még a tisztes vereséghez sem volt elég számára. A házigazdák legeredményesebbje Szivós Márton volt öt góllal – a vendégektől Galambos Péter jutott ugyaneddig –, a találkozón tíz Honvéd-játékos volt eredményes.

Eger-BVSC-Zugló

Az egriek esélyeshez méltóan, az öt gólt szerző Bundschuh Erik vezérletével tizenhárom góllal nyertek a BVSC ellen. A házigazdák mindössze négy fórt kaptak, a vendégek eközben hetet.

FTC–Pécs

A Ferencváros pályaválasztóként biztosan, 11 góllal nyert a Pécs ellen. A házigazdák jó védekezéssel folyamatosan tudták növeli előnyüket, a mérkőzés a harmadik negyed után dőlt el, bár addig sem sok kérdőjellel bírt. A Ferencvárosból kilenc játékos tudott gólt szerezni, a népligetiek úgy is megszórták magukat, hogy alig játszhattak fórban (5/2).

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ
SZEGED-BETON–KAPOSVÁR 14–9 (2–3, 3–2, 6–1, 3–3)
Szeged, 200 néző. V: Kovács Cs. T., Németh András
SZEGED: Molnár D. – Hegedüs G., Somogyi 2, Turzai 1, MOLNÁR T. 6, Juhász Zs., Kiss Cs. 1. Cs: Márkus 1, Lehmann 1, Vincze M. 1, Varga P. 1, Juhász G., Nagy M. Edző: Vincze Balázs
KAPOSVÁR: Nagy P. – Prikidánovics, Balogh Z. 1, Gyurováth 1, Snyder 2, Bakó, JUHÁSZ-SZELEI 2. Cs: Maár 1, Kutasi, Horváth D., PAPP G. 2, Horváth D. Játékos-edző: Bereczki Miklós
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 8/6
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/0
Kipontozódott: Kutasi (26. p.), Varga P. (30. p.)
Vincze Balázs: – Sok hibával játszottunk, a közönség is és én is többet vártam a csapattól.
Bereczki Miklós: – A szezonban először játszottunk a legjobb összeállításban, és ez meg is látszott játékunkon.
GROUPAMA-HONVÉD–OSC 21–9 (7–1, 5–2, 4–3, 5–3)
Kőér utca, 100 néző. V: Horváth M., Madarasi A.
HONVÉD: Lévai – Kovács R. 1, SZIVÓS 5, GÓR-NAGY 2, Hárai 1, Mátyás 1, Tóth M. 3. Cs: Tóth B. 1, HANGODY GY. 3, Salamon, Kovács P., Angyal 2, HANGODY L. 2. Edző: Vad Lajos
OSC: Áts – Szentesi, BENCZUR 2, Pecz, Bencz 1, Szécsi D. 1, GALAMBOS 5. Cs: Varga V. (kapus), Kiss Gy., Cserdi, Hangody A., Tiba. Edző: Bíró Attila
Gól – emberelőnyből: 11/6, ill. 10/2
Gól – ötméteresből: 3/1, ill. 3/3
Kipontozódott: Bencz (21. p.), Tiba (24. p.), Angyal (25. p.)
Vad Lajos: – Minden tiszteletem a csapaté, mert komolyan vette ezt a mérkőzést.
Bíró Attila: – Ezúttal csak a Hangody-család örülhetett felhőtlenül.
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–DEBRECEN-FUJITSU 9–4 (2–1, 1–2, 1–1, 5–0)
Szolnok, 300 néző. V: Horváth Cs. Marosvári.
SZOLNOK: DECKER A. — R. Georgescu 1, Pásztor 1, Marnitz 1, SÜVEGES 1, KOVÁCS O., GOCICS 2. Cs: Nyéki, Hangay Z., Komlósi, Regős 1, Negrean 2. Mb edző: Mohi Zoltán.
DEBRECEN: B. MITROVICS — Kistamás 1, Bogajcsuk 1, VARGA T. 1, Misics, VINDISCH 1, Létay. Cs: Halek, Hegedűs I., Zoufal, Simon A., Tóth Z. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 14/4, ill. 10/2.
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. -
Kipontozódott: Vindisch (26.), Simon a (28.). Létay (29). Bogajcsuk (32.)
Sárga lap: Gyöngyösi (9.), Mohi (22.)
Mohi Zoltán:– Nagy szívvel és fegyelmezetten játszottunk, mindezeknek a végén meg is lett az eredménye.
Gyöngyösi András: – Gerendás Gyuri is megmondta, hogy nem érdemes centert venni, mert enélkül is lehet tizenhat kiállítást kapni.
TEVA-VASAS-UNIQA–KALO-MÉH CS&K SZENTESI VK 16–7 (4–0, 4–2, 4–2, 4–3)
Komjádi uszoda, 150 néző. V: Birri, Marnitz M.
VASAS: Barabás – KATONÁS 5, Fazekas 1, Takács Bálint, Vörös, Drasko Brguljan 1, Kiss G. Cs: Péterfy (kapus), VÁMOS 3, Steinmetz B., STEINMETZ Á. 3, Fülöp 3, Boskovic. Edző: Földi László
SZENTES: Horváth T. – Szőke, WESZELOVSZKY 4, Lázár Zs. 1, Józsa, Németh D., Szabó Z. 2. Cs: Bálint Á. (kapus), Tóth P., Nagy M., Csacsovszky, Pellei, Nacsev. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 8/1
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 4/3, ill. 2/1
Kipontozódott: Németh D. (15. p.), Vörös (18. p.), Szőke (24. p.), Takács Bálint (27. p.), Fülöp (30. p.), Lázár Zs. (31. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Drasko Brguljan (13. p.)
Földi László: – Úgy gondolom, ebben a mérkőzésben nem volt benne harminc kiállítás...
Lukács Dénes: – Nincs okunk szégyenkezni a reális eredmény miatt. Egész őszi teljesítményünk elismerést érdemel.
ZF-EGER–BVSC-ZUGLÓ 19–6 (3–1, 4–3, 4–1, 8–1)
Eger, 200 néző. V: Pásztor A., Rubos.
EGER: Szécsi – Naganuma, Hosnyánszky 1, Seman 1, BUNDSCHUH 5, Kovács G. 1, BÁTORI 3. Cs: Bisztritsányi (kapus), MEZEI 2, Chilkó 1, GERRITSE 3, Binder 1, Zalánki 1, Lőrincz. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán
BVSC: Meixner – Deme, Kotszidisz, Ambrus, Hőna 1, BORSÓS 3, Keresztes. Cs: Györke (kapus), Zsoldos, Szűcs 2, Laczkovics, Rajna, Nagy S. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 7/3
Ötméteresből: 2/2, ill. 0
Gerendás György: – Nagyon örülök, hogy csapatom a tegnapi rangadó után komolyan tudta venni a meccset, ami az eredményben is meglátszott. Zalánki Gergő első ob I-es meccsén első gólját meglőtte. A második helyen zártunk, ami lehetett volna rosszabb is.
Dabrowski Norbert: – A mai meccs olyan volt, mint az év vége. Elfáradtunk. Remélem, tavasszal jobban sikerül lehozni a riválisok elleni párharcainkat.
FTC-FISHER KLÍMA–PVSK-FÜSZÉRT 15–4 (3–1, 3–2, 6–1, 3–0)
Népliget, 150 néző. V: Marjay, Juhász Gy.
FTC: KOSZTROV – Illés S. 1, Czigány K. 1, PAJÁN 3, KINCSES 4, Sántavy 1, Korényi. Cs: Laboncz (kapus), Sánta 1, VARGA I ZS. 2, Deutsch 1, Ernyey 1, Szöllősi K. Székely Bulcsú. Edző: Ambrus Tamás
PÉCS: Tihanyi – Bóbis 1, Hangay R., Scholefield, De Blasio, Hoppál 1, KRIZSÁN 2. Cs: Kozarski (kapus), Takács J., Lukács G., Soós, Müller, Bertha. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 11/2
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Krizsán (26.p.), Illés S. (27.p.)
Ambrus Tamás: – Beszéljünk a számok nyelvén! Húszan kezdtük a munkát, a hetedik helyen fordulunk, a Komjádi kupában pedig a legjobb négy között vagyunk. Építjük tovább az új csapatunkat, egy boldog és sikeres új esztendő reményében.
Petik Attila: – Gyalázatos játékunknak nem lehetett más a vége. Gratulálok a Ferencvárosnak.

1. Szeged Beton VE 11 10 1 132–85 +47 31
2. ZF-Eger 11 9 1 1 127–76 +51 28
3. TEVA-Vasas-UNIQA 11 8 1 2 144–82 +62 25
4. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 11 8 1 2 116–74 +42 25
5. Groupama Honvéd 11 8 3 138–86 +52 24
6. Debrecen Fujitsu 11 5 1 5 94–74 +20 16
7. FTC Fisher Klíma 11 4 1 6 94–111 –17 13