A Szeged a végére felőrölte a Vasast

2011.12.05. 19:30
<p>Somogyi Balázs (balra) második gólja biztossá tette</p><p> a szegedi győzelmet (Fotó: Veres Viktor)</p>
A férfi vízilabda ob I hétfői rangadóján a kupagyőztes Szeged visszavágott az Euroligában elszenvedett vereségért a Vasasnak, és 10–8-ra győzött. A Szeged továbbra is veretlenül áll az élen a bajnokságban.

Kilenc napja az Euroligában csapott össze a Vasas és a Szeged a Komjádi uszodában, akkor a fővárosiak nyertek, Vincze Balázs együttesének pedig azaz egyetlen veresége a szezonban, hiszen a Magyar Kupát megnyerte, a bajnokságban pedig csak a Szolnok elleni döntetlen rontja az összképet.

A találkozó elején gyorsan potyogtak a gólok, Miho Boskovics ötméteresből a Vasasnak szerzett vezetést, amire Kiss Csaba előnyből gyorsan válaszolt, ám Boskovics újra betalált. 1–2

Ezt követően már jobban koncentráltak a védekezésre a felek, a negyed utolsó percében azonban hibáztak a hazaiak, Kiss Gergőt kiszorított helyzetből is hagyták lőni, ő pedig nem hibázott. 1–3

A második negyed eleje Molnár Tamás perceit hozta, a center kétszer is remek megoldást választott, és máris egyenlő volt az állás. Sőt, Juhász Zsolt megúszása után már a hazaiaknál volt az előny. A negyed közepén Katonás Gergő egyenlített (4–4), majd Steinmetz Barnabást állították ki – végleg, cserével – a játékvezetők.

A kiélezett csata a nagyszünet után is folytatódott: a Szeged kétszer is előnybe került, ám elhúzni nem tudott. Török Béla előnygóljára válaszolt Steinmetz Ádám ugyancsak fórból, majd Török újabb villanása után Boskovics talált be. Hogy az utolsó negyedet mégis a Szeged várhatta nyugodtabban, az Somogyi Balázs jó előnykihasználásának volt köszönhető. 7–6

A záró játékrész Kiss Gergely és Hegedüs Gábor különpárharcát hozta. A gólok sorát a balkezes olimpiai bajnok nyitott a Steinmetz Ádám által kiharcolt büntetőből, ám nem sokkal később Hegedüs ismét a hazaiakat juttatta előnybe. Újabb kiállítások következtek mindkét oldalon, a „végrehajtók” pedig ezúttal sem változtak – 9–8!

A Vasas azonban ezt követően elrontotta az előnyét, az utolsó percben pedig Somogyi kétgólosra növelte a hazai vezetést, a szegedi közönség pedig ekkor már a győzelmet ünnepelte. A Szeged továbbra sem kapott ki a bajnokságban, míg a Vasas második vereségét szenvedte el.

RÖVIDEN A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

Egy darabig úgy tűnt, az Eger simán veszi a Debrecen jelentette akadályt, hiszen a harmadik negyed harmadik percében, Kevin Graham akciógóljával már 6–1-re vezetett. Ekkor azonban fordulat történt, a debreceniek zsinórban négy gólt lőve feljöttek 6–5-re, és amíg Biros Péter 21 másodperccel a vége előtt be nem vágott egy büntetőt, volt izgulni való bőven.

A Honvéd a papírformának megfelelően simán legyőzte az FTC-t. A ferencvárosiak a második negyed hajrájában, 9–0-s Honvéd vezetésnél szerezték meg az első góljukat.

Az OSC megszerezte első pontját a bajnokságban: a Szentes elleni döntetlent érő gólt Benczur Márton lőtte büntetőből két perccel a vége előtt.

BAKSA: EGY ÁLOMSZERŰ SZIKRA SEGÍTETT MINKET

FÉRFI VÍZILABDA OB I
10. FORDULÓ
SZEGED-BETON VE– TEVA-VASAS-UNIQA
10–8 (1–3, 3–1, 3–2, 3–2)
Szeged, 500 néző. V: Németh András, Vojvoda
SZEGED: BAKSA – SOMOGYI 2, HEGEDÜS G. 2, Turzai, Kayes, Kunac, Kiss Cs. 1. Cs: Bálint G., Younger, Török 2, Juhász Zs. 1, Varga P., MOLNÁR T. 2. Edző: Vincze Balázs
VASAS: Barabás – BOSKOVIC 3, Katonás 1, Drasko Brguljan, STEINMETZ Á. 1, KISS G. 3, Takács Bálint. Cs: Steinmetz B., Vörös, Vámos, Fülöp, Fazekas. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 16/4, ill. 11/4
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Turzai (22. p.), Bálint G. (25. p.), Molnár T. (27. p.), Takács Bálint (27. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Steinmetz B. (14. p.)
Vincze Balázs: – Elindítottunk egy újabb sorozatot, amelyben a Vasas nagy fogás. A védekezésünk jobb volt, mint a múltkor, és támadásban is volt egy-két olyan begyakorolt figura, ami a sok hiba mellett bejött. Elsősorban a kapusteljesítmény döntött, és sokkal több szívet tettünk bele a védekezésbe.
Földi László: – Igen érdekes felfogásban vezettek a bírók, ebben a szezonban még nem láttunk ilyet. De ehhez is alkalmazkodni kell, mint minden máshoz. Teljesen elfogytunk, a harmadik negyedtől nem tudtam cserélni. A srácok minden megtettek, ezúttal nem sikerült nyerni, de egyáltalán nem kell szégyenkezniük.
GROUPAMA HONVÉD–FTC-FISHER KLÍMA
17–6 (5–0, 4–1, 4–2, 4–3)
Kőér utca, 200 néző. V: Kun Gy., Mucskai
HONVÉD: GERGELY – Szivós 2, Tóth M. 1, KOVÁCS P. 2, MÁTYÁS 3, GÓR NAGY 5, Kovács R. 1. Cs: Lévai (kapus), Csapó 1, Hangody Gy., SALAMON 2, Angyal, Hangody L. Edző: Vad Lajos
FTC: Laboncz – Korényi 1, Czigány 1, PAJÁN, KINCSES A. 3, Varga Zs., Illés. Cs: Kostrov (kapus), Székely 1, Sánta, Francsics, Szöllősi, Sántavy, Ernyey. Edző: Ambrus Tamás
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 10/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Szivós (16. p.), Sántavy (28. p.)
Vad Lajos: – Gergely szenzációsan védett. Az ellenfél edzője hiányolta a csomagot, a Mikulás-zsákot teletettük neki!
Ambrus Tamás: – Amikor belekezdtünk egy új közösség felépítésébe, tudtuk, hogy az út ilyen vereségekkel lesz kikövezve! A csapat még nagyon fiatal, de a szívük már fradista. Tesszük a dolgunkat tovább.
OSC–KALO-MÉH CS&K SZENTESI VK
6–6 (2–2, 1–1, 1–2, 2–1)
Hajós uszoda, 80 néző. V: Székely B., ifj. Juhász Gy.
OSC: ÁTS – PECZ 2, Balla, BENCZUR 3, Szentesi, Szécsi D. 1, Galambos P. Cs: Kiss Gy., Tawfik, Bencz, Tiba, Cserdi. Edző: Bíró Attila
SZENTES: Bálint Á. – WESZELOVSZKY 2, SZŐKE 1, NÉMETH D. 1, Józsa, Lázár, Szabó Z. Cs: Nagy M. 1, Tóth P. 1, Csacsovszky. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 6/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Németh D. (28. p.), Balla (31. p.)
Bíró Attila: – Nem tudom eldönteni, hogy nyertünk egy pontot vagy vesztettünk kettőt. A csapatomnak mindenesetre gratulálok a küzdeni tudásához.
Lukács Dénes: – Fantasztikus produkciót nyújtottunk emberhátrányban a világ legjobb centere ellen.
BVSC-ZUGLÓ–PVSK-FÜSZÉRT
10–9 (3–3, 1–1, 5–2, 1–3)
Szőnyi út, 100 néző. V: Horváth Cs., Marjay
BVSC: GYÖRKE – Szabó P. 1, Hőna, BORSÓS 2, Ambrus F. 1, SZŰCS L. 2, DEME 2. Cs: Kotszidisz, Nagy S. 1, Rajna 1, Bedő, Keresztes, Zsoldos. Edző: Dabrowski Norbert
PÉCS: Kozarski – Hangay R., Bóbis 1, O’Regan 1, SCHOLEFIELD 3, HOPPÁL 2, De Blasio 1. Cs: TIHANYI (kapus), Takács J., Krizsán, Lukács G., Soós 1, Müller. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 5/1
Dabrowski Norbert: – Jó játékkal sikerült nyernünk. Köszönöm a csapatnak ezt a szép születésnapi ajándékot!
Petik Attila: – Küzdelmes, jó mérkőzésen a BVSC-nek sikerült otthon tartania a három pontot, amihez csak gratulálni tudok. Megyünk tovább a megkezdett úton.

ZF-EGER–DEBRECEN-FUJITSU
7–6 (2–0, 2–1, 2–2, 1–3)
Eger, 500 néző. V: Fekete B., Vogel G.
EGER: BISZTRITSÁNYI – Bátori, BIROS 3, Binder, Varga II Zs., HOSNYÁNSZKY 2, Graham 2. Cs: Kovács G., Gerritse, Bundschuh, Seman, Mezei. Edző: Gerendás György
DEBRECEN: B. MITROVICS – Bugajcsuk 1, Varga T. 1, MISICS 1, Simon, Létay, Vindisch 2. Cs: Apanaszenko, Halek, Kistamás, Zoufal, Tóth Z. 1. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 8/4 ill. 7/4
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Simon (14. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Varga II Zs. (26. p.), Misics (32. p.)
Gerendás György: – Nagyon nyugodt, sima mérkőzésnek indult. Parádésan védekeztünk, a harmadik negyedben, 6–1–nél hiányzott belőlünk a gyilkos ösztön. Befejezhettük volna a találkozót, nem tettük. Majdnem megfizettünk érte.
Gyöngyösi András: – Tulajdonképpen az utolsó két negyed jó játékára kell alapozni a bajnokság további mérkőzéseit.
KAPOSVÁRI VK–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP
4–12 (1–3, 0–2, 1–5, 2–2)
Kaposvár, 300 néző. V: Bors L., Molnár P.
KAPOSVÁR: Nagy P. – Papp G., Snyder, Bakó, Prikidánovics, Juhász-Szelei, GYUROVÁTH 3. Cs: Maár, Bereczki 1, Horváth Dániel, Horváth Dávid, Balogh Z., Bognár M. Játékos-edző: Bereczki Miklós
SZOLNOK: GÁRDONYI – Gocics, Nyéki, Hangay Z. 2, Komlósi 1, REGŐS 1, NEGREAN 4. Cs: Kovács O. 2, Georgescu 1, Süveges, Pásztor, Mohi, Marnitz G. 1. Mb. edző: Mohi Zoltán
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 9/4
Bereczki Miklós: – Tudtuk, hogy jó csapat a Szolnok, ezt mostani játékával igazolta is.
Mohi Zoltán: – Bár az eredményhez gratulálni tudok csapatunknak, ahhoz már nem, hogy ilyen sok helyzetet kihagytunk. Ezen a téren sokat kell javulnunk.