Légiósokról szólt a rangadó - az Eger nyert Szolnokon

2011.10.28. 19:36
Georgescu négy gólt szerzett, a Szolnok mégis kikapott az Egertől (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi vízilabda ob I 5. fordulójának rangadóján a bajnoki címvédő Eger hatalmas csatában 10–9-re győzött a meccs előtt második helyen álló, még veretlen Szolnok otthonában. Idegenben, 29 gólt hozó meccsen nyert a listavezető Szeged Pécsen. A Debrecen a Kaposvár, a honvéd a szentest verte meg.

A tabellára tekintve, pusztán az aktuális állás alapján még csak rangadónak sem nevezhetnék a Szolnok–Eger mérkőzést, hiszen a hazaiak a második, míg a vendégek csak a 7. pozíciót foglalták el a férfi vízilabda ob I pénteki fordulója előtt. Persze, ha ehhez hozzátesszük, hogy még csak négy forduló telt el (ráadásul az Eger csak három meccset játszott eddig), hogy a nyáron jelentősen megerősödött, feltörekvő Szolnok látta vendégül a több olimpiai bajnokkal (Szécsi Zoltán, Biros Péter és Hosnyánszky Norbert) felálló bajnoki címvédőt, akkor már indokolt a rangadó jelző. Ráadásul bajnokin ezen a mérkőzésen játszott először volt csapata, az Eger ellen a Szolnok nyáron szerződtetett olimpiai bajnok centere, Kis Gábor.

Az első negyedben a csapatok nem cáfoltak rá az előzetes várakozásokra, ugyanis hat góllal és remek pólóval szórakoztatták a nagyérdeműt. A vendég egriek 1–0-ra, 2–1-re, majd 3–1-re is vezettek, ám a Szolnok egyenlíteni tudott a játékrész végére. Az egyenlítő gólt éppen Kis Gábor szerezte – egy lefordulás után bombázott a bal szélről a rövid sarokba.

A második negyedben, Martinz Gergő hétméterről szerzett akciógóljával először vezetett a hazai csapat, de csak átmenetileg, ugyanis Hosnyánszky Norbert egy jó ütemű keresztbeúszás után a bal oldalról egyenlíteni tudott. Ezt követően a szolnoki Ramiro Georgescu percei következtek, az ő két találatának is köszönhetőn két negyed után 6–5-re vezettek a hazaiak, majd volt 7–5-is a Szolnok javára.

A folytatásban a légiósokról szólt a meccs. Hazai oldalon a román Georgescu továbbra is remekelt (a meccs legeredményesebbjeként négy gólig jutott) és honfitársa Negrean Tiberiu, valamint a szerb Zivko Gocsics is betalált, míg a másik oldalon a japán Naganuma Acusi és a holland Willem Wouter Gerritse is két gólt lőtt. A meccs ezen periódusából az egriek jöttek ki jobban, ugyanis kiegyenlítették kétgólos hátrányukat.

A mérkőzés akkor dőlt el, amikor 8–8 után a negyedik negyedben az Eger lépett meg két góllal. A Szolnoknak két perce maradt az egyenlítésre, de csak egy gólra tudott felzárkózni, a hazai csapat, amely így elszenvedte első vereségét a szezonban.

A forduló másik korai meccsén a hazai pályán játszó Szentes két negyedig tartani tudta a lépést a Honvéddal, de végül nyolcgólos vereséget szenvedett.

A listavezető Szeged gólzáporos meccsen, 18–11-re győzött Pécsen. A Debrecen az OSC, a Vasas a Fradi ellen nyert.

GERENDÁS: MOTIVÁLTAN, JÓL VÉDEKEZTÜNK

FÉRFI VÍZILABDA OB I
5. FORDULÓ

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–ZF-EGER 9–10 (3–3, 3–2, 2–3, 1–2)

Szolnok, 300 néző. Vezette: Székely Balázs, Vojvoda
SZOLNOK: DECKER A. – Pásztor 1, Negrean 1, Süveges, KIS G. 1, Marnitz 1, Gocics 1. Csere: Komlósi, Regős, Nyéki, Hangay Z., R. GEORGESCU 4, Kovács O. Edző: Cseh Sándor
EGER: Szécsi Z. – Bundschuh 1, Biros 2, Varga II Zs., SEMAN 1, Naganuma 1, HOSNYÁNSZKY 2. Csere: BISZTRITSÁNYI (kapus), Binder, Mezei, Kovács G. 1, GERRITSE 2, Chilkó. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 8/2
Gól – ötméteresből: 2/0, ill. 3/2
Kipontozódott: Binder (22. p), Kovács O. (31. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Varga II Zs. (30. p.)
Cseh Sándor: – Négy-öt perccel vége előtt kaptunk egy ötméterest, kihagytuk, az ellentámadásnál ők kaptak és belőtték. Ki lehet hagyni egy ötméterest, nem keresek bűnbakokat, mert minden játékos mindent megtett, de amíg ilyen döntő helyzetekben hibázunk, és az ellenfél nem, addig sajnos vagy döntetlen, vagy egygólos vereség lesz a vége, ami miatt nagyon csalódottak vagyunk.
Gerendás György: – Nem tűnt úgy, hogy meglesz, de ha analógiát lehet vonni a Szeged, vagy a Vasas elleni meccsekkel, akkor ott meg úgy tűnt, meglesz. Továbbléptünk az öt lőtt gólról, és egy nagyon jól játszó csapat ellen nagyon kemény munkát végeztünk védekezésben. Nem kaptunk sok gólt a Szeged és a Vasas ellen sem, mégis követtünk el olyan hibákat a védekezésben, amilyeneket most nem láttam.
SZENTESI CS & K–GROUPAMA HONVÉD 9–17 (1–2, 4–4, 2–5, 2–6)
Szentes, 200 néző. V: Németh A., Csanádi Zs.
SZENTES: BÁLINT Á. – Józsa, WESZELOVSZKY 4, Németh, Lázár 1,Szabó Z. 1, Szőke 2. Cs: Csacsovszky 1, Pellei, Araczki, Tóth P., Nacsev, Nagy M. Edző: Lukács Dénes
HONVÉD: Gergely – Mátyás, Kovács R., SZÍVÓS 7, Tóth M. 2,Gór Nagy 2, HÁRAI 3. Cs. Jansik 2, Hangody Gy. 1, Salamon, Kovács P., Angyal, Hangody L., Lévai (kapus). Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 14/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 2/2
Lukács Dénes: – Végtelenül sajnálom lelkes szurkolóinkat, akik meg lettek fosztva egy jó mérkőzéstől.
Vad Lajos: – Nyertünk.
DEBRECEN-FUJITSU–OSC 9–4 (1–0, 3–2, 2–1, 3–1)
Debrecen, 900 néző. V: Marosvári A., Fekete B.
DEBRECEN: B. MITROVICS – Halek, BUGAJCSUK 1, VARGA T. 5, HEGEDŰS I. 1, Vindisch, Létay 1. Cs: ZOUFAL 1, Apanaszenko, Kistamás, Simon A., Tóth Z. Edző: Gyöngyösi András
OSC: ÁTS – Kiss Gy., Benczur 1, Balla, Szentesi, Szécsi D. 1, Galambos 1. Cs: Tiba, ZENTAI 1, Bencz, Cserdi, Kincses. Edző: Bíró Attila
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 12/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Tiba (24. p.), Simon A. (27. p.)
MESTREMÉRLEG
Gyöngyösi András: – Kialakítottunk egy csapatot, ami Szasa Misiccsel teljes. Nem véletlen, hogy nem akartam elengedni a válogatotthoz. Jelen pillanatban nélküle nekünk még az OSC is problémát tud okozni.
Bíró Attila: – A Debrecen egyértelműen jobb csapat nálunk, ám ezen az estén kicsit lagymatagabbul kezdtek a hazaiak, s ezt kihasználhattuk volna.
PVSK-FÜSZÉRT–SZEGED-BETON 11–18 (3–5, 1–4, 3–5, 4–4)
Pécs, 350 néző. V: Horváth Cs., Kovács Cs. T.
PÉCS: Kozarski – Hangay R.1, Bóbis 4, O’Regan 1, Scholefield 1, Hoppál 3, De Blasio. Csere: TIHANYI (kapus), Lukács G., Takács J., Krizsán A., Soós, Müller 1, Árki. Edző: Petik Attila
SZEGED: Baksa – Somogyi 2, TÖRÖK 4, Bálint 1, Kayes, KUNAC 4, Juhász Zs. Csere: Molnár D. (kapus), YOUNGER 2, Lehmann 1, Varga P. 2, Palotás 2, Márkus, Nagy M. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 1/0
Kipontozódott: Bálint (13.p.), Lukács G. (23.p.)
Petik Attila: – Saját bőrünkön tapasztalhattuk meg, hogy egy nagy csapat hogyan bünteti meg a hibákat.
Vincze Balázs: – Edzői pályafutásom során először sikerült nyernem Pécsett, és ezt köszönöm a csapatomnak.
TEVA-VASAS-UNIQA–FTC FISHER KLÍMA 16–7 (5–1, 6–1, 4–1, 1–4)
Komjádi uszoda, 400 néző. V: Bors L., Marnitz M
VASAS: BARABÁS – Fazekas, KATONÁS 3, Steinmetz Á. 1, Drasko Brguljan 1, Decker Á., KISS G. 2. Csere: BOSKOVIC 2, Vörös 1, VÁMOS 4, Fülöp 2, Steinmetz B., Takács Bálint. Edző: Földi László
FTC: Kosztrov – Sántavy 1, VARGA I ZS. 1, Paján 1, Kincses 1, CZIGÁNY K. 2, Illés S. Csere: LABONCZ (kapus), Korényi 1, Sánta D., Deutsch, Szöllősi K., Simon R., Polovic. Edző: Ambrus Tamás
Gól – emberelőnyből: 3/3, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill –
Kiállítás (végleg, cserével): Takács Bálint a 30. percben
Földi László: – A végére kissé lazábbá vált a védekezésünk.
Ambrus Tamás: – Amikor a nyolcvanas években a Fradi, a kilencvenes években pedig a BVSC csapata épült, az építkezés fázisában a mérkőzések mindig nagy Vasas-vereségekkel zárultak. Ha ezt nézzük, akkor ez a mérkőzés jó jel a jövőre nézve. Gratulálok a fiúknak a tisztes helytálláshoz!
BVSC-Zugló–Kaposvári VK 14–5 (3–0, 5–1, 4–3, 2–1)
Szőnyi út, 100 néző. V: Pásztor A., Dodog
BVSC: MEIXNER – Hőna 1, Keresztes F. 1, Szűcs L., BORSÓS 3, SZABÓ P. 3, DEME 2. Cs: KOTSZIDISZ 2, Bedő 1, Nagy S.1, Rajna, Zsoldos. Edző: Dabrowski Norbert
KAPOSVÁR: Nagy P. – Juhász-Szelei, Papp G. 1, Bereczki 1, Maár, Bakó, Gyurováth 1. Cs: Prikidánovics, BOGNÁR M. 2, Horváth D., Balogh Z., Mogyorósi. Játékosedző: Bereczki Miklós
Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 6/1
Gól – ötméteresből: 5/4, ill. 3/2
Dabrowski Norbert: – A mérkőzés első felében kifejezetten jól játszottunk. Elsősorban Meixner védéseinek köszönhetően alapoztuk meg idei első győzelmünket.
Bereczki Miklós: – A csapat sok gonddal küszködik, de remélem, hogy előbb-utóbb úrrá leszünk rajtuk.