Szivós vezetésével Honvéd-siker a rangadón

2012.02.18. 14:47
Szivós hat góllal terhelte meg Szécsi kapuját (Fotó: Tumbász Hédi – NS-archív)
A férfi vízilabda OB I 14. fordulójának rangadóján a Honvéd hazai pályán a hatgólos Szivós Márton vezetésével nagy küzdelemben 10–9-re legyőzte a listavezető Egert.

A két csapat formája – az Eger öt győzelemmel a háta mögött érkezett, a Honvéd egy Vasas elleni iksszel „melegített” a rangadóra –, tabellán elfoglalt helyezése (5. volt a hazai csapat a fordulót megelőzően) és az őszi találkozó (9–7-re nyert a házigazda) mind a listavezető vendégek esélyességét mutatta a találkozó előtt, de Szivós Mártonék nem kívánták könnyen adni a bőrüket.

Rögtön az első támadás után ötméteresből, majd nem sokkal később emberelőnyből is betalált a válogatott játékos, ám Bátori és Graham találataival az Eger mindkétszer egyenlített (2–2). A negyed hajrájában az újabb hazai előnyt Gór-Nagy váltotta gólra, majd a következő játékrészben Szivós nagy passzával Salamon került ziccerbe, Szécsinek pedig nem volt sok esélye. Ellépni látszott a Honvéd (4–2), de a vendégek Naganuma két találatával még a szünet előtt egyenlítettek, a félidőben így 4–4-et mutatott az eredményjelző.

A fordulást követően a Honvéd újra egy Szivós-előnygóllal szerzett vezetést, majd Varga II fordulás utáni egalizálását követően Gór-Nagy a hatodik hazai fórból a negyedik előnytalálatot szerezte (6–5).

Kovács Róbert megúszás utáni ziccerével ismét kettővel mentek a hazaiak, sőt a nagyszerűen játszó Szivósnak a negyed utolsó másodperceiben leadott lövésével a találkozó során először volt három gól a két csapat között (8–5).

A záró játékrészre egy magasabb hőfokon izzó Eger érkezett, és Biros ötméterese, majd Hosnyánszky előny-, végül Graham „már éppen nem fórgólja" után egyenlített is a címvédő (8–8).

A Honvédot ekkor ismét csak Szivós rángatta ki a gödörből, előbb előnyből lőtte ki a jobb sarkot, majd ötméteresből volt eredményes – megszerezve a hatodik gólját (10–8).

A hátralévő időben Bátori szép ejtésével közeledett az Eger (10–9), ám hiába volt két egyenlítési lehetősége is a listavezetőnek, mindkettő kimaradt, így végül a Honvéd megnyerte a rangadót, és továbbra is tapad az élmezőnyre.

Szeged–FTC

A Szeged négy góllal nyert a Ferencváros ellen. A vendéglátók a győzelem mellett a két-két góllal megnyert első három negyedre is méltán lehetnek büszkék – amelyben csak két gólt kaptak –, viszont a 4–2-re elbukott záró felvonást, valamint a 8/0-s fórmutatójukat aligha teszik ki az ablakba egy nem éppen acélos vendégcsapat ellen.

Kaposvár–Vasas

A Vasas hatgólos győzelmet aratott a Kaposvár vendégeként. A papíron esélyesebb fővárosiak nem sok esélyt adtak a házigazdáknak, nemhogy a győzelemre, vagy a pontszerzésre, még a szoros mérkőzésre sem. A félidőben négy góllal mentek a vendégek, akik a harmadik negyedben öt gólt dobva növelték az előnyüket. A Vasas kilenc emberelőnyéből hatot gólra váltott, Miho Boskovic és Katonás Gergely is 3-3 gólt szerzett.

Szolnok–OSC

A papírformának megfelelően a Szolnok nagy különbséggel nyert otthon az OSC ellen. A Szolnok már az első félidőben döntő előnyre tett szert a támadásban erőtlen OSC ellen, majd a harmadik negyed 7–0-s eredményével kiütésessé tette a sikerét.

BVSC–Szentes

A Szentes kétgólos győzelmet aratott a BVSC vendégeként. Kiegyenlített mérkőzésen a kezdés a hazaiké, a folytatás a vendégeké volt. A találkozó végkimenetelét a vendégek által 2–0-ra megnyert harmadik negyed döntötte el.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ
GROUPAMA-HONVÉD–ZF-EGER 9–10 (3–2, 1–2, 4–1, 2–4)
Kőér utca, 400 néző. V: Németh András, Kun
HONVÉD: GERGELY – Gór-Nagy 2, SZIVÓS 6, HÁRAI, Mátyás, Salamon 1, Tóth M. Cs: Kovács R. 1, Jansik, Hangody Gy., Hangody L., Kovács P., Angyal. Edző: Vad Lajos
EGER: Szécsi Z. – Hosnyánszky 1, BÁTORI 2, Varga II Zs. 1, Bundschuh, Biros 1, Graham 2. Cs: SEMAN, Binder, Kovács G., Mezei, Naganuma 2, Chilkó. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 9/6, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Gór-Nagy (28. p.)
Vad Lajos: – Azzal nyertünk, hogy vízilabdáztunk. Nem törődtünk semmivel, nem zökkentett ki bennünket a negyedik negyed első két érdekes perce, végig fegyelmezetten játszottunk. Természetesen ki kell emelni Szivós Marci parádés teljesítményét, de ahhoz, hogy ő hat gólig jusson, elengedhetetlen volt a többiek hasonlóan kiemelkedő teljesítménye, no és persze a kapuban Gergely Pista határozottsága. Nagy fegyvertény a bajnok legyőzése!
Gerendás György: – Amennyiben a játékvezetők a színészi teljesítményt jobban értékelik, mint a vízilabdát, akkor nekem teljesen felesleges sportedzéseket tartanom… Én azt gondolom, nem színházban, hanem az uszodában vagyunk, de lehet, hogy öregszem. Hogy rosszul lőttük a fórokat? Így van, három negyedig bágyadtan játszottunk, ám egy meccs négy negyedből áll, és abban a negyedikben megérdemeltünk volna, hogy kiharcoljuk a döntetlent. Győzelmet, belátom, nem érdemeltünk.
A-HÍD SZEGED BETON–FTC-FISHER KLÍMA 10–6 (2–0, 4–2, 2–0, 2–4)
Szeged, 300 néző. V: Székely B., Fekete B.
SZEGED: BAKSA – Hegedűs G. 1, Török, Younger 1, MOLNÁR T. 3, Kunac 1, JUHÁSZ ZS. 1. Cs: Molnár D. (kapus), Somogyi, Bálint, KAYES 2, Kiss Cs. 1, Varga P., Vincze M. Edző: Vincze Balázs
FTC: Laboncz – Illés, Czigány K., Korényi, KINCSES 2, Ernyei, Sántavy. Cs: KOSZTROV (kapus), SZÉKELY BULCSÚ 1, Deutsch 1, Varga I Zs., Szöllősi, Paján 1, Mocsári 1. Edző: Ambrus Tamás
Gól – emberelőnyből: 8/0, ill. 5/1
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1

Vincze Balázs: – Az elkövetkező három fontos mérkőzésünk építőkockája lehetett volna a Fradi elleni összecsapás. Többet vártam a csapattól.

Ambrus Tamás: – A közelmúltban elkezdett hosszú építkezésünk fontos állomása az euroligás Szeged elleni szép eredmény újabb visszaigazolása annak, hogy jó úton járunk.
SZOLNOKI DÓZSA KÖZGÉP VSCOSC 193 (41, 51, 70, 31)
Tiszaliget, 200 néző. V: Molnár P., Kovács Cs. T.
SZOLNOK: GÁRDONYI – Hangay Z. 2, Kovács O. 2, Pásztor 4, KIS G. 2, MARNITZ 3, Gocics. Cs: Nyéki, Komlósi, Soltész, Regős 1, Süveges, NEGREAN 5. Edző: Cseh Sándor.
OSC: Áts – Pecz, Szécsi D., Szentesi 1, Balla 1, Baghaturia, Galambos 1. Cs: Ádám Zs. (kapus), Kincses, Kiss Gy., Cserdi, Zentai, Bencz, Hangody A. Edző: Bíró Attila.
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 4/2
Gól – méteresből: 3/3, ill. 1/0
Kipontozódott: Baghaturia (20.), Balla (31.)
Cseh Sándor:– Gratulálok a csapatnak, hogy komolyan vette a találkozót.
Bíró Attila: –- Minden szuper volt, csak a védekezésünk és a támadójátékunk nem működött.
BVSC-ZUGLÓ–KALO MÉH CS&K SZENTESI VK 8–10 (2–1, 3–4, 0–2, 3–3)
Szőnyi út, 80 néző. V: Vojvoda, Vogel
BVSC: Meixner – Hőna 1, Borsós 1, Rajna 1, Ambrus 1, Szűcs L., Deme 2. Cs: Bedő, KOTSZIDISZ 2, Nagy S., Keresztes, Szabó P., Kriszt. Edző: Dabrowski Norbert
SZENTES: HORVÁTH T. – SZŐKE 2, WESZELOVSZKY 4, Lázár Zs., Józsa 1, Szabó B. 2, Szabó Z. Cs: Tóth P., Nagy Z., Araczki, Csacsovszki, Pellei 1. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 7/1
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Keresztes (25. p.), Lázár Zs. (29. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Borsós (6. p.)
Dabrowski Norbert: – Nem tudok mást mondani, mint hogy gratulálok a Szentesnek.
Lukács Dénes: – Nagyon nehéz mérkőzésen sikerült három pontot szereznünk.
KAPOSVÁRI VK–TEVA-VASAS UNIQA 7–13 (0–2, 2–4, 2–5, 3–2)
Kaposvár, 350 néző. V: Csanádi, Pásztor
KAPOSVÁR: NAGY P. – Maár, Papp G. 1, BURBURAN 2, Horváth Dávid, Bakó, Balogh Z. Cs: BERECZKY 2, JUHÁSZ-SZELEI 2, Prikidánovics, Clayton. Játékos-edző: Bereczky Miklós
VASAS: NAGY V. – Decker 1, BOSKOVICS 3, KATONÁS 3, Vörös, Kiss G. 1, Brguljan 1. Cs: Fazekas, Vámos 2, FÜLÖP 2, Steinmetz B., Takács B., Vereczkey. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 9/6
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Horváth Dávid (27. p.), Prikidánovics (29. p.)
Bereczky Miklós: – Hiányosan, sérültekkel és betegekkel álltunk fel, de így is tisztességesen helytálltunk a Vasas ellen.
Földi László: – Tovább kell csiszolni a játékunkat, ezen belül is a védekezésünket.