Női vízi-vb: Hollandia a spanyolokat ötösökkel legyőzve világbajnok

2023.07.28. 12:20
A dunaújvárosi Laura Aarts az ötméterespárbajban kapufára tolt egy spanyol lövést, és ez elég volt a hollandok világbajnoki címéhez (Fotó: Getty Images)
Végig kiélezett, fordulatokkal tarkított mérkőzésen, ötméterespárbajban győzte le az Európa-bajnok spanyol nemzeti csapatot a holland női vízilabda-válogatott a fukuokai vb döntőjében, így a németalföldiek 1991 után ünnepelhettek ismét elsőséget.

Vb-döntőhöz méltó csata volt a 2022-es Európa-bajnok spanyolok és a rendre dobogóközelben záró hollandok fináléja, az első két negyed sok gólt, de kiegyenlített csatát hozott. Jobbára a németalföldiek voltak előnyben, ám a spanyolok 3–4-ről 6–4-re fordítottak.

A hollandok azonban gyorsan egyenlítettek, majd átvették a vezetést, de két góllal csak a harmadik negyed végén tudtak meglépni (9–7). A záró felvonás derekán a spanyolok visszakapaszkodtak és 10–10-nél beérték ellenfelüket, ám Vivian Sevenichék az utolsó percekben is meg tudtak újulni és nem engedték fordítani az ibériaiakat, akik utoljára 15 másodperccel a rendes játékidő előtt, egy emberelőnyt kihasználva egyenlítettek, s ötméterespárbajra mentették a finálét.

Mindkét csapat jól lőtte az ötösöket, de Beatrice Ortizét a dunaújvárosi Laura Aarts a kapufára tolta a harmadik sorozatban, s ez döntőnek bizonyult, így Hollandia 1991 után lett ismét világbajnok!