T. M. 2022.01.19 23:12 Frissítve: 2022.01.19 23:17

Női vízi ob I: tizenegy játékos nem fejezte be a vízi háborút

Szerdán a Hajós fedettben rendezték meg a női vízilabda ob I 9. fordulójának leginkább várt összecsapását, amely során az UVSE 16–13-ra legyőzte a Dunaújvárost.

Bár nem Magyari Alda volt a mérkőzés főszereplője, védéseivel fontos momentumokban támogatta csapatát
(Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

VÍZI CSATAKÉNT APOSZTROFÁLTUK a két együttes decemberi Magyar Kupa-elődöntőjét, amikor is vitatott végjátékot követően a dunaújvárosiak 8–7-re nyertek. A szerdai bajnoki azonban még keményebb mérkőzést hozott még több ítélettel és vitatott szituációval, úgyhogy erre már szinte háborúként kell hivatkoznunk.

Az UVSE-nél nincs mindenki százszázalékos állapotban – Keszthelyi-Nagy Rita például sokkal kevesebbet játszott, mint szokott –, míg a másik kispadon a vendégek edzője, Mihók Attila családi okok miatt kényszerült kihagyni a találkozót.

Benczur Márton elmondta lapunknak a szombati, Ferencváros elleni vereséget követően, hogy csapata senkitől a világon nem kaphat 13 gólt. Az újvárosiak is rendszerint stabil védekezésükre alapozzák eredményes támadójátékukat, ehhez képest szerdán valóságos gólfesztivált rendeztek a játékosok.

A második negyed végén ellépett ellenfelétől a hazai együttes, onnantól kezdve folyamatosan két-három gól volt a különbség. A rengeteg kiállítás – köztük két-két cserés – következtében fogy­tak a játékosok, amit remekül használt ki a 15 éves Hajdú Kata, aki korát meghazudtoló érett játékkal rukkolt ki a negyedik játékrészben.

Az összecsapás legjobbja azonban Faragó Kamilla volt, aki három gólja mellett több gólpasszt és labdaszerzést is jegyzett. Végül a négy kiállítás mellett hat játékos pontozódott ki, valamint megsérült Rybanska Natasa, így tizenegyen a lelátóról követték az utolsó percek eseményeit.

Vereségével a Dunaújváros már egy meccsen nem ledolgozható hátrányba került az éllovas Ferencvároshoz képest, de a negyedik helyezett BVSC is közelebb van hozzá, mint a második UVSE.

VÍZILABDA
E.ON OB I, NŐK, 9. FORDULÓ

UVSE-Hunguest Hotels–Dunaújvárosi Egyetem Maarsk Graphics 16–13 (5–4, 5–3, 2–3, 4–3)
G:
 Keszthelyi-Nagy, Faragó K. 3-3, Mácsai, Hajdú K., Rybanska 2-2, Ábel-Antal, Aubéli, Peresztegi-Nagy, Szegedi, ill. Szilágyi D. 4, Gurisatti 3, Garda, Mucsy 2-2, Szellák, Mahieu
Szeged-SZTE–BVSC-Zugló 4–15 (1–4, 0–1, 1–5, 2–5)
G:
Pap M., Jenei 2-2, ill. Leimeter 5, Mészáros-Farkas K., Gémes 3-3, Farkas T. 2, Gyöngyössy, Krénusz
Tigra-ZF-Eger–Valdor-Szentes 7–5 (2–3, 3–0, 1–1, 1–1)
G:
Jancsó, Dobi 2-2, Bódi, Borsi, Szilágyi Sz., ill. Kövér-Kis, Dankina 2-2, De Vries
III. Kerületi TVE–GYVSE-Uni Győr 11–6 (3–2, 2–1, 2–1, 4–2)
G:
Kudella 4, Kisteleki D. 3, Illés H. 2, Hajdú R., Kovács K., ill. Huszti D., Huszti V. 2-2, Török D., Kurucz
Tatabányai VSE–FTC-Telekom 4–17 (1–5, 0–3, 1–5, 2–4)
G:
Zantleitner, Sóti, Rajna, Zink, ill. Tóth Csabai 4, Illés, Pőcze, Kövesdi 3-3, Koopman, Varró, Petik, Kuna
Az állás:   1. FTC 25 pont (132–59), 2. UVSE 24 (158–73), 3. Dunaújváros 21 (145–76), 4. BVSC 19 (122–71), 5. Eger 15 (104–91), 6. Szentes 12 (74–97), 7. Szeged 7 (70–119), 8. III. Kerületi TVE 7 (69–126), 9. Tatabánya 3 (61–124), 10. Győr 0 (42–141)

2022.02.24 12:48:41

Vízilabda MALONYAI PÉTER

a Gyarmati sors a huszadik századról szól, szűkebben a nekünk rendelt változatáról.

2022.02.21 22:35:38

ALAPVONAL. A ma 70 éves Magas István közgazdászprofesszor anno nem is várta, hogy átfogó ismeretekkel bírjak a tudományágából, de ezzel nem csupán én vagyok így, hanem tisztelőinek zöme is az uszodából. Merthogy ott Magas „Öcsi” volt és marad, nem mellesleg olimpiai ezüstérmes (1972), kétszer világbajnoki második (1975, 1978) és Európa-bajnok (1977) pólós.