Női vízilabda: az UVSE nyerte a Dunaújváros elleni rangadót

L. G.L. G.
2024.03.02. 21:04
Az UVSE nyerte a Dunaújváros elleni rangadót (Fotó: Magyar Vízilabda-szövetség)
Két rangadót játszottak a női élvonalbeli vízilabda-bajnokság második tavaszi fordulójában, ezek közül végül egy hozott valódi izgalmakat.

Az UVSE és a Dunaújváros a két csapat hagyományaihoz méltó, elsősorban a jó védekezésre épülő, kiélezett csatát vívott egymással. A lila-sárgák gyorsan elléptek két góllal, a vendégek azonban tapadtak rájuk, mi több, a negyedik negyed elején 6–6-nál utolérték ellenfelüket. A dunaújvárosiak előtt ráadásul nagy lehetőség adódott a végjátékban, emberelőnyben támadhattak a vezetésért, de hiába kért időt Vad Lajos, játékosai a blokkba püfölték a labdát. A túloldalon Faragó Kamilla azonnal büntetett, majd a 60 százalékkal védő Magyari Alda bravúrja után a következő támadásból újra betalált, duplájával pedig eldöntötte a mérkőzést. Az UVSE 8–6-ra győzött, és tovább üldözi a nála két meccsel többet játszó FTC-t.

A zöld-fehérek is rangadót vívtak, legalábbis papíron, mert a címvédő Egernek sérüléssel bajlódó két válogatott játékosa, Szilágyi Dorottya és Parkes Rebecca nélkül a kiegyenlített mérkőzésre sem lehetett esélye. Az első két negyed még viszonylag szoros volt, aztán a Ferencváros egy 4–0-ra megnyert négy perccel le is zárta a találkozót. A népligetiek a 16–8-as győzelem mellett annak is örülhettek, hogy négy és fél éves szünet után visszatért a csapatba Gerendás Matilda – a névegyezés nem véletlen, ő bizony az idény végén visszavonuló vezetőedző, Gerendás György lánya.

A BVSC simán megverte a Tatabányát, míg a szomszédvárak mérkőzése után a szentesiek ünnepelhettek Szegeden. A III. Kerületi TVE a vártnál nagyobb csatában győzött a sereghajtó és edzőt váltó Győr ellen. Az UVSE-től elszenvedett szerdai 22–1-es vereség után Vogel Zsolt ugyanis lemondott, utódja az addigi másodedző Hargitai Attila lett – a játék kezdésnek jó volt, de pont nem járt érte.

MOL OB I, NŐK
UVSE–Dunaújvárosi FVE 8–6 (2–0, 1–2, 3–3, 2–1). G: Peresztegi-Nagy, Faragó K. 2-2, Hajdú K., Tiba, Baksa V., Lendvay, ill. Sümegi 2, Mahieu, Horváth B., Szabó N., Garda. FTC-Telekom–Tigra-ZF-Eger 16–8 (5–3, 4–3, 4–0, 3–2). G: Gurisatti, Kuna 3-3, Bonca, Farkas T., Vályi V., Tóth-Csabai 2-2, Máté Zs., Pőcze, ill. Sóti, Lendvai, Szellák 2-2, Weston, Belorio. BVSC-Zugló–Tatabánya 17–4 (3–1, 3–0, 5–3, 6–0). G: Jancsó, Mészáros-Farkas 3-3, Kolárová, Fekete F., Koltay 2-2, Dobos, Tóth F., Urvári, Kele, Batizi, ill. Németh V. 2, Orbán, Szabó J. Szegedi VE–Valdor-Szentes 5–8 (1–0, 2–4, 2–1, 0–3). G: Bereczki 3, Botka, Pap Mirtill, ill. Horváth Zs., Varga V. 2-2, Hnatyszyn, Kövér-Kis, Horváth L., Bicskei. III. Kerületi TVE–GYVSE-Uni Győr 11–8 (3–0, 1–1, 4–4, 3–3). G: Brezovszki 3, Hajdú R., Gyöngyössy 2-2, Török, Ráski, Huszti D., Rajna, ill. Hetzl 3, Petik 2, Rádli, Kenderes, Szedlák. Az állás: 1. FTC 27 pont (10 mérkőzés), 2. UVSE 21 (8), 3. Dunaújváros 18 (119–78, 9), 4. BVSC 18 (98–72, 8), 5. Eger 15 (109–97, 9), 6. III. Kerületi TVE 15 (116–109, 9), 7. Szentes 9 (9), 8. Szeged 6 (9), 9. Tatabánya 3 (62–131, 9), 10. Győr 3 (68–149, 10)