Vízilabda ob I: hibátlan maradt a Honvéd, a BVSC, az OSC és a Vasas

2023.10.14. 20:59
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/ferfi-vizi-ob-i-vasas-szolnok-14-13-fotok-balogh-laszlo--7327" target="_blank">Szoros meccsen nyert a Vasas (Fotó: Balogh László) <br />A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA ÉRHETŐ EL!</a>
Továbbra is százszázalékos a férfi vízilabda ob I-ben a BVSC, az OSC, a Honvéd és a Vasas. Az alapszakasz szombati játéknapján a zuglóiak, és az újbudaiak fölényes, az angyalföldiek egygólos győzelmet arattak, s a Honvédnak sem kellett izgulnia. A Pécs a Kaposvár vendégeként remek hajrával megszerezte első pontját.

Száguldó Vasast igyekezett lefékezni a Szolnoki Dózsa, amely a fővárosban javíthatott azután, hogy a BVSC ellen elveszítette bajnoki veretlenségét. Nem mintha könnyű dolguk lett volna a Tisza-partiaknak, elvégre Szlobodan Nikics együttese ragyogó formába lendült, egy hete az Eurokupában nyolc góllal verte meg a Honvédot, és a bajnokságban is hibátlan – igaz, az első öt fordulóban nem játszott rangadót. Szombat délután viszont már igen, ennek megfelelően fokozott várakozás előzte meg a találkozót, amelyre a hazai drukkerek mellett Szolnokról, sőt még Németországból is érkeztek nézők – utóbbiak hazánkban edzőtáborozó korosztályos vízilabdázók voltak, akik bizonyára sokat tanultak a látottakból.

A Vasas ugyanis befűzte az oktatófilmet, az első negyedben talán még jobban is játszott, mint a Honvéd otthonában, pedig azt a teljesítményt igencsak nehéz felülmúlni. A hazaiak lendületesen, sok mozgással vízilabdáztak, Burián Gergely szokásához híven rendszerint megnyerte az úszóversenyt, és előbb Sélley-Rauscher Domonkost szolgálta ki, majd maga fejezte be góllal a támadást. Miután Lakatos Soma „lemásolta” Sztrahinja Rasovics kapufás gólját, Hangay Zoltán nem várt tovább az időkéréssel, de csapata a következő fórból kétszer is csak a kapufát találta el, míg a túloldalon Batizi Benedek három szolnoki között találta meg a rést...

A Dózsa edzője 6–1-es hátrányban is űzte, hajtotta játékosait, akik megfogadták az intelmeket. A második negyedre összeálltak a blokkok, egyre jobban fogták a szorost a vendégek, és miután sorozatban négyet lőttek, újra meccs volt a Komjádiban! A Vasas újra elmehetett volna hárommal, ehelyett Vismeg Zsombor ismét visszahozta egyre a Szolnokot, csakhogy a nagyszünetig hátralévő néhány másodperc elég volt Konarik Ákosnak, hogy hét méterről hatalmas gólt lőjön – miközben Szlobodan Nikics elégedetten tapsolt, Hangay Zoltán csak széttárta a kezét.

Nagyon nem volt mindegy, melyik csapat talál be először a második félidőben, kapusbravúrok és kihagyott ziccerek után fórból növelte előnyét a Vasas. Ionescu Erik megúszásból több mint ötperces szolnoki gólcsendet tört meg, a záró szakaszban pedig Szeghalmi Zsombor villant kétszer a rosszkéz-oldalról, ám mindkétszer azonnal válaszolt a házigazda. Az utolsó négy percre Mizsei Márton váltotta Lévai Mártont, a fővárosiak kettős emberhátrányt is kivédekeztek, és miután a túloldalon Nikola Dedovics lövésébe csak belekapni tudott Bányai Márk, nem maradt esélye a Szolnoknak a pontszerzésre.

Az egyébként jól védő Bányai dühében nagyot bokszolt a labdába, a Vasas végig vezetve 14–13-ra megnyerte a rangadót, de a második negyedtől mutatott játékért a vendégeket elkísérő szurkolók is okkal tapsolhattak. Soha rosszabb meccset!