Friss
  • 15:17
  • 12:20
  • 11:48
  • 08:44
  • 07:25
  • 11:56
  • 11:08
  • 10:36
  • 10:20
  • 10:19
  • tovább
Top
Program

Vizes vb: három ezüst a szombati mérlegünk – eredmények

nemzetisport.hu | 2017. 07. 28.

Vizes vb: három ezüst a szombati mérlegünk – eredmények

Nem maradtak érem nélkül a magyar sportolók a budapesti vizes világbajnokság szombati versenynapján: Hosszú Katinka 200 háton, Milák Kristóf 100 pillangón ezüstérmet szerzett, és ugyancsak a második helyen zárt a férfi vízilabda-válogatott. 100 méter pillangón Cseh László ötödik lett, akárcsak Kapás Boglárka 800 gyorson, míg a mix váltónk hatodikként csapott célba 4x100 gyorson. A női óriástorony-ugrók versenyében ausztrál győzelem született. Íme, a szombati program és az eredmények!

hirdetés

• ÉLŐBEN A VERSENYNAPRÓL ITT!

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST

ÓRIÁSTORONY-UGRÁS (BATTHYÁNY TÉR)
12.15: Nők, 20 m, döntő – Rhiannan Iffland (Ausztrália) az aranyérmes

ÚSZÁS (DUNA ARÉNA)
Előfutamok

  9.30: női 50 m gyors – Molnár Flóra a 28. helyen végzett, nem jutott elődöntőbe
  9.51: férfi 50 m hát – Bohus Richárd a 9. helyen jutott elődöntőbe, Balog Gábor a 27. lett
10.07: női 50 m mell – Sztankovics Anna a 27. helyen végzett, nem jutott tovább
10.21: vegyes csapatok 4x100 m-es gyorsváltója – Magyarország a 4. legjobb idővel döntős
10.44: férfi 1500 m gyors – Rasovszky Kristóf a 24., míg Kalmár Ákos a 26. helyen végzett, egyikőjük sem jutott döntőbe

Elődöntők, döntők (Tv: M4 Sport, Eurosport2)
17.32: női 50 m pillangó, döntő1. Sarah Sjöström (Svédország)
17.39: férfi 50 m gyors, döntő1. Caeleb Dressel (Egyesült Államok)
17.47: női 200 m hát, döntő1. Emily Seebohm (Ausztrália), 2. Hosszú Katinka
17.58:
női 50 m mell, elődöntőLilly King épp elmaradt a világcsúcstól
18.13: férfi 100 m pillangó, döntő1. Caeleb Dressel (Egyesült Államok), 2. Milák Kristóf, 5. Cseh László
18.28:
női 50 m gyors, elődöntő – Sarah Sjöström új világrekordot állított fel
18.45:
férfi 50 m hát, elődöntőa francia Camille Lacourt volt a leggyorsabb, Bohus Richárd holtversenyben a 10. lett, nem jutott döntőbe
19.10: női 800 m gyors, döntő 1. Katie Ledecky (Egyesült Államok), 5. Kapás Boglárka
19.17: vegyes csapatok 4x100 m-es gyorsváltója, döntő 1. Egyesült Államok, 6. MAGYARORSZÁG (Kozma Dominik, Bohus Richárd, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn)

VÍZILABDA (HAJÓS ALFRÉD NEMZETI SPORTUSZODA)
Férfiak
• A 7. helyért
Oroszország–Ausztrália 7–10
• Az 5. helyért
Montenegró–Olaszország 5–4
• A 3. helyért
Görögország–Szerbia 8–11
DÖNTŐ

MAGYARORSZÁG–Horvátország 6–8

hirdetés