Úszó Eb: Milák a legjobb idővel döntős 100 pilllangón

R. P.R. P.
2022.08.13. 18:47
Pádár Nikoletta (Fotó: MTI)
Pádár Nikolett döntőbe jutott 200 méteres női gyorsúszásban a római Európa-bajnokságon. Ezt tette Milák Kristóf is, aki 100 gyorson a legjobb idővel jutott az éremfutamba, amelynek Kós Hubert is tagja lett.

NŐI 200 GYORS, ELŐDÖNTŐ

Pádár Nikolett 1:57.80 egyéni csúcsot úszott 11 századdal megjavítva korábbi rekordját.

Futamában nagy hajrában a harmadik lett, összességében pedig az ötödik legjobb idővel kvalifikálta magát a vasárnapi fináléba.

FÉRFI 100 PILLANGÓ, ELŐDÖNTŐ

A férfi 100 pillangó első elődöntőjében Kós Hubert a harmadik helyen ért célba 51.69-cel.

A második elődöntőben Milák Kristóf a 100 gyors fáradalmai ellenére is 51.01-gyet úszott, ezzel a legjobb idővel kvalifikálta magát a vasárnapi döntőbe.

Kós ideje is elég volt a döntőhöz, nyolcadikként lett tagja a finálénak.

FÉRFI 200 MÉTER MELL, ELŐDÖNTŐ

A férfi 200 méteres mellúszás elődöntőjében Verrasztó Dávid 2:12.64-gyel a hatodik, Zombori Gábor 2:13.47-tel a nyolcadik időt érte el az első futamban. A második futam után kdireült, hogy egyik magyar sem úszhat a döntőben: Verrasztó a 12., Zombori a 15. helyen fejezte be a szereplést ebben a számban.