Úszó Eb: futamgyőztesként döntős Kós 200 vegyesen

V. J.V. J.
2022.08.16. 19:52
Kós Hubert megnyerte futamát (Fotó: MTI)
Négy magyar érdekeltségű középdöntőt rendeznek a római úszó Európa-bajnokság kedd esti programjában.

Szabó Szebasztián
összesítésben 14. lett az 50 méteres gyorsúszás középdöntőjében, így nem jutott fináléba. Délelőtti idején (22.22) ugyan javítani tudott, de 22.13 másodperces teljesítménye is kevésnek bizonyult a legjobb nyolc közé kerüléshez.

„Jól érzem magam, minden úszásnál százszázalékosan odatettem magam. Persze az idők miatt kicsit sajnálkozom, de büszke vagyok arra, hogy itt lehettem. Nem erre a viadalra készültem, a vébé után tartottam egy pihenőt, hogy most, amikor hazamegyünk, egyből munkába tudjak állni, hiszen nagyon fontos számomra a decemberi rövid pályás világbajnokság” – nyilatkozta a versenyt követően az MTI-nek Szabó.

Női 200 méteres pillangóúszásban két magyar versenyző ugrott medencébe. Jakabos Zsuzsanna (2:10.77) összesítésben 6. helyével döntőbe jutott, míg Hosszú Katinka (2:14.54) a 13. lett, így kiesett.

Hosszú: Lehet, hogy túlvállaltam magam mára picit

Lehet, picit túlvállaltam magam

„Lehet, hogy túlvállaltam magam mára picit, de nem tudom, hogy mennyivel lett volna jobb, ha ma délelőtt nem úszom. Úgy voltam vele, hogy ezt a tétet megteszem, aztán végül így jött ki. Sajnos már a világbajnokságra is nagyon gyors felkészülést kellett csinálni, nem volt idő visszaállni, hanem próbáltuk tartani a formát, ami nem igazán sikerült. Már a vébén sem volt igazi a formám, úgyhogy ez így elég nehéz volt. De úgy látom, hogy ez azért sokakon meglátszik. A fiatalok azért elég jól úsztak nálunk, úgyhogy ez nagyon pozitív dolog, de hát nekik kell is a versenytapasztalat, a versenyzés. Én most a mai nap nagyon elfáradtam, főleg a végén a 200 pillangóra” – összegezte keddi napját Hosszú.

Férfi 200 méter vegyesen Kós Hubert megnyerte középdöntős futamát (1:59.38), összesítésben pedig másodikként jutott fináléba.

„Szerencsére sikerült elaltatni az ellenfeleket, hiszen én nem szoktam ilyen lassan kezdeni, így a végén én tudtam jönni és nem ők. Ugyanakkor a döntőben már mindenképpen erősebben kell indulnom, bízom egy jó úszásban”– nyilatkozta az MTI-nek Kós.

Nem jutott döntőbe Kovács Benedek, a 12. helyen végzett 100 méter háton. „Egyértelműen ez volt a legszebb időszak a pályafutásomban, a vb-n már láttam, hogy valami alakul, most itt pedig sikerült érmet nyernem kétszázon. Látszik, hogy arra lett kihegyezve a felkészülésem, de a jövő szempontjából százon is javulnom kell” – mondta az MTI-nek.