Úszó Eb: Radványi Dóra 11. az egyéni műúszóknál, orosz siker

2010.08.07. 12:50
Az aranyérmes orosz Natalja Iscsenko (Fotók: Tumbász Hédi)
Radványi Dóra a 11. helyen végzett a műúszók egyéni versenyének szombati, 12-es döntőjében a magyarországi úszó, műugró, műúszó és hosszútávúszó Európa-bajnokságon. A számot a háromszoros világbajnok orosz Natalja Iscsenko nyerte.

A margitszigeti Széchy uszodában rendezett fináléban a spanyol Andrea Fuentes szerezte meg az ezüst-, az ukrán Lolita Ananaszova pedig a bronzérmet.

A kilencedik helyen végzett a magyar műúszócsapat szombaton. A számot az orosz együttes nyerte, megelőzve a spanyol és az ukrán alakulatot.

A címvédő olasz Valerio Cleri nyerte meg a férfiak 25 km-es számát szombaton Balatonfüreden, második helyen a francia Bertrand Venturi végzett, a dobogó harmadik fokára honfitársa, Joanes Hedel állhatott fel.