
Benjamin Savsek szerezte meg Szlovénia első tokiói aranyérmét (Fotó: AFP)
Kiosztották az első érmeket a kajak-kenu szlalom szakágában is, mégpedig a férfi kenusoknál. A győzelmet a szlovén Benjamin Savsek szerezte meg a cseh Lukás Rohan és a német Sideris Tasiadis előtt.
Az eddig már két olimpián szereplő, világbajnok és hatszoros Európa-bajnok szlovén versenyző egyedüliként tudta 100 másodpercen belül teljesíteni a pályát. Az ezüstérmes cseh Rohan hozzáért egy kapuhoz, ezért kapott két másodperc büntetést, de enélkül sem tudta volna megelőzni riválisát.
TOKIÓ 2020
KAJAK-KENU SZLAOM, FÉRFI KENU-EGYES
1. Benjamin Savsek (Szlovénia) 98.25 mp
2. Lukas Rohan (Csehország) +3.71 mp (+2 mp büntetés)
3. Sideris Tasiadis (Németország) +5.45
4. Adam Burgess (Nagy-Britannia) +5.61
5. Martin Thomas (Franciaország) +6.73
6. Matej Benus (Szlovákia) +7.35 (+2)
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Kopasz Bálint szerint a bajnok viselkedjen férfiként!
Kajak-kenu
2026.06.22. 11:02

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik



