K. T. I. 2021.07.05 21:05 Frissítve: 2021.07.05 22:45

Tokió 2020: női vízilabda-válogatottunk ikszelt Kanadával

A tokiói olimpiára készülő magyar női vízilabda-válogatott 9–9-es döntetlent játszott Kanadával a margitszigeti SEAT-kupa első mérkőzésén, hétfőn – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Női vízilabda-válogatottunk ikszelt Kanadával a Margitszigeten (Fotó: Földi Imre) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

Bíró Attila szövetségi kapitány friss világliga-ezüstérmes csapata szerezte az első találatot, majd a nagyszünetig volt előny az észak-amerikai gárdánál, és kétgólos magyar előny is, két negyed után 5–5 állt az eredményjelzőn – tudósított az MTI.

A fordulást követően ismét két góllal elhúzott a házigazda, majd a záró nyolc percnek kanadai szépítést követően 7–6-os magyar fórról vághattak neki a felek. A hajrában a remeklő Garda Krisztina vezérletével többször is előnyben volt a magyar válogatott, a kanadaiak rendre egyenlíteni tudtak, és a végeredmény is döntetlen lett.

Bíró Attila a találkozó után gyengének értékelte a játékot, támadásban és védekezésben is sok hibát látott, leszögezte ugyanakkor: az olimpián sokkal előrébb fog tartani a nemzeti csapat.

A két együttes kedden 14 órától ismét megmérkőzik egymással, ugyancsak a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában – tekintett előre az MTI.

NŐI VÍZILABDA
SEAT-KUPA, OLIMPIAI FELKÉSZÜLÉS

Magyarország–Kanada 9–9 (4–3, 1–2, 2–1, 2–3)

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.