Tokió 2020: egy lépésre negyedik birkózóaranyától a kubai legenda

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
Vágólapra másolva!
2021.08.01. 13:06
null
Mijaín López Núnez közel az aranyéremhez (Fotó: AFP)
Mijaín López Núnez, a kubaiak legendás birkózója a tokiói nyári játékokon egyetlen győzelemre van attól, hogy negyedik olimpiai bajnoki címét is megszerezze a kötöttfogású birkózók nehézsúlyú kategóriájában – írja az MTI.

 

A Pekingben, Londonban és Rióban is győztes 38 éves sportoló az elmúlt években már nem versenyzett, most azonban visszatért, hogy történelmi tettet hajtson végre, eddig ugyanis még egyetlen férfi birkózó sem tudott négy ötkarikás aranyat nyerni.

López a nyolcaddöntőben az iráni Amin Mirzazadehet, a következő körben pedig a román Alin Alexuc Ciurariut győzte le technikai tussal. A fináléért aztán a kategóriát az elmúlt időszakban uraló, négyszeres világbajnok, kilencszeres Eb-győztes török Riza Kayaalppal csapott össze és két intésponttal, 2–0-ra győzött.

A hétfői döntőben a grúz Jakobi Kadzsaja lesz López ellenfele.

Legfrissebb hírek

Folytatódhat a jogi csatározás a Bolgár Olimpiai Bizottság elnöki tisztéért

Egyéb egyéni
13 órája

Vitek Dárius, Végh Richárd és Bognár Erika lett az év birkózója

Birkózás
Tegnap, 18:52

Kötöttfogásban a legjobbak között vagyunk

Birkózás
Tegnap, 12:02

Thomas Bach: Rendkívüli kiváltság Magyarországon élni

Egyéb egyéni
2025.12.18. 06:31

Szőke Alexet és Vitek Dáriust jutalmazta a Nemzetközi Birkózószövetség

Birkózás
2025.12.17. 11:33

Los Angeles 2028: január 14-től lehet jegyet igényelni

Egyéb egyéni
2025.12.15. 18:49

Sportlövészet: változatlan kvótaszám, változó döntős formátum Los Angelesben

Egyéb egyéni
2025.12.15. 13:51

„A sportolóknak joguk van politikai nyomástól mentesen versenyezni” – fontos NOB-deklaráció a 14. olimpiai csúcsértekezlet után

Egyéb egyéni
2025.12.14. 10:55
Ezek is érdekelhetik