Tokió 2020: az Egyesült Államok női kosárcsapata bejutott a döntőbe

D. Á.D. Á.
2021.08.06. 08:25
null
Az USA ott lesz a döntőben (Fotó: AFP)
Az Egyesült Államok 79–59-re legyőzte Szerbiát a tokiói olimpia női kosárlabdatornájának elődöntőjében.

Az Egyesült Államok már az első negyedben bekezdett, s dominálni tudott a szerbek elleni elődöntőben. Az amerikaiak már úgy kezdhették meg a második negyedet, hogy 25–12-re vezettek.

A folytatásban tíz ponton belülre tudott jönni Szerbia, ám a félidő vége előtt ismét rákapcsolt az USA, s további öt ponttal növelte az előnyét.

A harmadik és a negyedik negyedben csak egy-egy ponttal maradt alul a szerb csapat, de összességében így is nagyon sima mérkőzést láthattunk – az Egyesült Államok húsz ponttal győzött, s ott lesz a fináléban.

Az amerikai csapat ellenfele Japán vagy Franciaország lesz.

TOKIÓ 2020
KOSÁRLABDA
NŐK, ELŐDÖNTŐ

Egyesült Államok–Szerbia 79–59 (25–12, 16–11, 17–16, 21–20)
KÉSŐBB
13.00:
Japán–Franciaország

Legfrissebb hírek

Laczka Miklós: A felelős gondolkodás áll hozzám közelebb

Kosárlabda
Tegnap, 9:14

Mauricio Pochettino: Fantasztikusak voltunk!

Foci vb 2026
2026.06.19. 23:48

Takács-Kiss Virág: A legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy eljutok idáig

Kosárlabda
2026.06.19. 07:21

Vb 2026: „Nagyon jó okkal” tagadták meg a szomáliai bíró beutazását – állítják az amerikaiak

Foci vb 2026
2026.06.10. 09:15

A két öngólt vétő Szerbia csúnyán kikapott Mexikótól, Csehország Guatemalát győzte le felkészülési mérkőzésen

Foci vb 2026
2026.06.05. 10:24

Tornagyőzelemmel hangolt a vb-re a magyar női 3x3-as kosárválogatott

Kosárlabda
2026.05.26. 12:06

Vereség Nisben, kétgólos hátrányból várjuk a szerbek elleni vb-selejtező visszavágóját

Kézilabda
2026.05.14. 19:44

Női kosárlabda NB I: Rátkai Eszter távozott a bajnok Pécstől, folytatás Szekszárdon

Kosárlabda
2026.05.14. 11:45
Ezek is érdekelhetik