Tokió 2020: az Egyesült Államok férfi kosárcsapata bejutott a döntőbe

V. Á.V. Á.
2021.08.05. 08:01
Kevin Durant (jobbra) megállíthatatlan volt (Fotó: AFP)
Az Egyesült Államok 97–78-ra legyőzte Ausztráliát a tokiói olimpia férfi kosárlabdatornájának elődöntőjében. A fináléban Franciaország vagy Szlovénia lesz az amerikaiak ellenfele.

Az első negyedet hat ponttal nyerte meg Ausztrália, amely az olimpiai felkészülés során legyőzte az Egyesült Államokat. A második negyed már jobban sikerült az előző három ötkarikás játékokon élen végző Team USA számára. Az első félidőben 15 pontig jutó Kevin Durant vezérletével az utolsó másodpercekben az egyenlítésért támadhattak az amerikaiak, de Jayson Tatum nem talált a gyűrűbe, az ausztrálok így hárompontos előnnyel mehettek a szünetre (45–42).

A harmadik negyedben rákapcsolt az Egyesült Államok, s 22 ponttal nyerte meg ezt a felvonást (74–55). Az utolsó 10 percben már félgőzzel játszott Gregg Popovich együttese, amely a kezdeti izgalmak után simán jutott be a döntőbe.

A másik elődöntőben Franciaország és Szlovénia csap össze.