Tokió 2020: A legjobb helyre került az aranyérem – Hüttner Csaba

2021.08.03. 10:44
null
Hüttner Csaba szerint a legjobb helyre került a K–1 aranyérme (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország, archív)
Amint arról már korábban beszámoltunk, egy aranyat, egy ezüstöt és egy bronzérmet szereztek a magyar kajakosok és kenusok a tokiói olimpia 11. napján. A megmérettetések után Hüttner Csaba, a magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya értékelt lapunknak.

 

– Állítólag azt mondta korábban, ha két magyar is odaér a dobogóra K–1 ezer méteren, tótágast áll. Nos?
– Valóban mondtam ilyet, de ígértem mást is Bálintnak, inkább azt igyekszem teljesíteni. A tavalyi dél-afrikai edzőtáborozás közben megtetszett neki egy gyémánt, én pedig megígértem, hogy megvesszük neki. Ő az a sportoló, aki leginkább megérdemelte ezt az aranyérmet: sokat tett érte, mindent alárendelt ennek a győzelemnek. Annyira boldog vagyok, hogy megcsinálta, hogy elérte a célját, hogy igazából szomorkodni sem tudok a másik miatt. A legjobb helyre került az aranyérem. Az pedig, hogy Varga Ádám bejött második helyre, a legnagyobb boldogság a számomra. Azért azt sem feltétlenül bántam volna, ha holtverseny alakul ki az első helyen...

– A másik miatt sem tud szomorkodni megjegyzés a női párosokra vonatkozik?
– Mindkét párosunk a szélcsendes, vagy a szembe szeles pályát szereti, ez az erős hátszél nem annyira fekszik nekik. Ez látható is volt. A rajtban nem nagyon vagyunk erősek, ezen a lötyögős, hullámos vízen pedig elég nehéz ledolgozni az ott összeszedett hátrányt. Megtettek mindent a lányaink, ez most erre volt elég.

– Csak nem szomorkodik az egy arany, egy ezüst, egy bronz miatt...
– Azt nem mondtam, hogy szomorúnak kell lennünk, viszont azt gondoltam, hogy a két női páros előrébb végez. Ez egy olimpia, ma ilyen körülmények között rendezték a versenyt, ehhez kellett mindenkinek alkalmazkodnia – ez nem magyarázkodás, ezek tények. A lányok sem elégedettek a harmadik és negyedik hellyel.

Legfrissebb hírek

Hiába pattant néha kifelé a labda, az éremtáblázat élén végeztünk a kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
2026.06.17. 13:59

A kajak négyes 500-on Európa-bajnok lett; Kopasz Bálint ezren második

Kajak-kenu
2026.06.13. 13:19

Varga Ádám futamgyőzelemmel döntős 500 méteren a kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
2026.06.12. 17:41

Két nem jegyzett világcsúcs a magyaroktól a kajak-kenu Eb nyitó napján

Kajak-kenu
2026.06.11. 20:05

Kurucz Levente: Egy egység vagyunk, csapatként készülünk

Kajak-kenu
2026.05.27. 13:56

Kajak-kenu vk: Kopasz, Tótka és Kiss aranyérmes Brandenburgban

Kajak-kenu
2026.05.16. 16:10

Kopasz Bálint óriásit hajrázott, de lecsúszott az aranyéremről Szegeden

Kajak-kenu
2026.05.09. 15:07

Kopasz Bálint 500 méteren sem talált legyőzőre a kajak-kenu válogatón

Kajak-kenu
2026.04.23. 17:10
Ezek is érdekelhetik