Tokió 2020: mégsem zárják ki az amerikai 4x400-as futóváltót

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2021.07.31. 03:46
null
Mégsem váltottak rosszul az amerikaiak és a dominikaiak (Fotó: AFP)
Visszavonták az Egyesült Államok és a Dominikai Köztársaság 4x400 méteres vegyes futóváltójának a kizárását, így mindkét staféta rajthoz állhat a szombati fináléban a tokiói olimpián.

A döntésről a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) szóvivője adott tájékoztatást, jelezve, hogy a két csapat szövetsége fellebbezett a kizárása miatt, és a szövetség – versenybírói hibára hivatkozva – helyt adott beadványuknak.

A toronymagas esélyes amerikaiak az első, a dominikaiak pedig a második helyen értek célba a péntek délelőtti első futamban, amely után rossz váltásért büntették mindkét négyest.

A játékok honlapján található döntős rajtlistára még nem írták be a két csapatot.

A 4x400-as vegyesszám most debütál az olimpián.

Legfrissebb hírek

Mikel Oyarzabal: Nyugodtságot kell sugároznunk a fiatalabb játékosok felé

Foci vb 2026
2026.06.15. 21:01

Ilyen mezekben játszanak a H-csoport csapatai az első fordulóban

Foci vb 2026
2026.06.15. 16:28

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Héder Barna kiüresítette a cégét, a végrehajtó sem tudja utolérni

Párizs 2024
2026.03.12. 15:32

Héder Barna továbbra sem fizet és a sajtót teszi felelőssé

Párizs 2024
2025.10.17. 21:36

Ugandai és etióp sikerrel ért véget a Chicago Marathon

Atlétika
2025.10.12. 19:45

Halász Bence az atlétikai vb után: Nem veszítettem el a kedvem!

Atlétika
2025.09.18. 09:19

Takács Boglárka: Ha összerakom az elejét, ebben még bőven lehet

Atlétika
2025.09.13. 13:47
Ezek is érdekelhetik