Tokió 2020: mégsem zárják ki az amerikai 4x400-as futóváltót

Mégsem váltottak rosszul az amerikaiak és a dominikaiak (Fotó: AFP)
Visszavonták az Egyesült Államok és a Dominikai Köztársaság 4x400 méteres vegyes futóváltójának a kizárását, így mindkét staféta rajthoz állhat a szombati fináléban a tokiói olimpián.
A döntésről a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) szóvivője adott tájékoztatást, jelezve, hogy a két csapat szövetsége fellebbezett a kizárása miatt, és a szövetség – versenybírói hibára hivatkozva – helyt adott beadványuknak.
A toronymagas esélyes amerikaiak az első, a dominikaiak pedig a második helyen értek célba a péntek délelőtti első futamban, amely után rossz váltásért büntették mindkét négyest.
A játékok honlapján található döntős rajtlistára még nem írták be a két csapatot.
A 4x400-as vegyesszám most debütál az olimpián.
Legfrissebb hírek

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

Ugandai és etióp sikerrel ért véget a Chicago Marathon
Atlétika
2025.10.12. 19:45
Ezek is érdekelhetik




