US Open: lesz olasz elődöntős, az idei sikerkovács kiesett

2013.09.03. 01:06
Befejeződtek az esőszünet miatt félbeszakított meccsek az amerikai nemzetközi teniszbajnokság női egyesének nyolcaddöntőjébejn. Az olasz Flavia Pennetta két játszmában legyőzte a június közepe óta négy tornát nyerő Simona Halepet, így bejutott a legjobb négy közé, ahol honfitársa, Roberta Vinci lesz az ellenfele.

A találkozót egyébként nem akárhogy veszítette el Halep: az esőszünet miatt 2:6, 5:4, 40:30-nál szakadt félbe a meccs, amikor a román hölgynek a saját adogatójátékánál szettlabdája volt.

A hozzávetőlegesen négyórás kényszerpihenő után azonban Pennetta zsinórban három pontot nyert fogadóként, majd megnyerte a tie-breaket, és ezáltal a mérkőzést is.

A negyeddöntőben az olasz hölgyre honfitársa, a Babos Tímeát is búcsúztató Roberta Vinci vár, így biztosan lesz itáliai versenyző a legjobb négy között.

US OPEN, NEW YORK (34 300 000 dollár, kemény pálya)