Tenisz: Ferreré a 13. - karrierje 22. ATP-tornáját nyerte meg

2015.01.10. 18:55
David Beckham adta át a győztesnek járó trófeát David Ferrernek (Fotó: Action Images)
Marija Sarapova lett az első a brisbane-i tenisztornán, miután a döntőben szetthátrányból fordítva legyőzte Ana Ivanovicsot.

Sarapova 34. alkalommal nyert WTA-tornát. Az orosz teniszező 2003-ban ünnepelhette első diadalát, és azóta minden évben bővíteni tudta trófeagyűjteményét.

WTA-PREMIERTORNA, BRISBANE (1 000 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, DÖNTŐ

Sarapova (orosz, 1.)–Ivanovics (szerb, 2.) 6:7, 6:3, 6:3

A csennai férfitorna elődöntőjében a szlovén Aljaz Bedene szetthátrányból, négy meccslabdát hárítva győzött a spanyol Roberto Bautista-Agut ellen. A 25 éves játékos, aki sorrendben három kiemelt spanyolt (Feliciano Lópezt, Guillermo García-Lópezt és most Bautista-Agutot) győzött le, első ATP-döntőjére készül.

Ellenfele a fináléban az 1. helyen kiemelt svájci Stanislas Wawrinka lesz, miután két játszmában legyőzte a belga David Goffint.

ATP 250-ES TORNA, CSENNAI (458 400 dollár, kemény pálya)
EGYES, ELŐDÖNTŐ

Wawrinka (svájci, 1.)–Goffin (belga, 4.) 7:5, 6:3
Bedene (szlovén)–Bautista-Agut (spanyol, 3.) 3:6, 6:3, 7:6
A DÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Wawrinka (svájci, 1.)–Bedene (szlovén)

Babos Tímea a Sydneyben zajló kemény pályás női tenisztorna selejtezőjének 2. fordulóját is sikerrel vette, míg Roger Federer bejutott a brisbane-i verseny döntőjébe.

Tovább tart Sydneyben Babos Tímea jó formája. A világranglista-96. magyar játékos a selejtező első körében a 2009-es US Open-elődöntős Yanina Wickmayert (74.) verte meg szetthátrányból fordítva, a második mérkőzésén pedig a szintén előrébb rangsorolt Marina Erakovicot (76.) 6:2, 6:4-re.
Babos a főtáblára jutásért a szlovén Polona Hercoggal (94.) küzd meg, míg párosban Kristina Mladenovic oldalán a Michaëlla Krajicek, Barbora Záhlavová-Strycová duóval játszik az első fordulóban.

WTA-PREMIERTORNA, SYDNEY (731 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

Babos–Erakovic (új-zélandi) 6:2, 6:4

Brisbane-ben férfi egyesben kialakult a döntő párosítása: Roger Federer remek játékkal esélyt sem adott Grigor Dimitrovnak, a másik ágon viszont Milos Raonic három tie-breaket hozó meccsen győzte le Nisikori Keit.

ATP 250-ES TORNA, BRISBANE (494 310 dollár, kemény pálya)

Federer (svájci, 1.)–Dimitrov (bolgár, 4.) 6:2, 6:2
Raonic (kanadai, 3.)–Nisikori (japán, 2.) 6:7, 7:6, 7:6

Venus Williams és Simona Halep számára is jól kezdődött az esztendő. Az amerikai teniszezőnő az aucklandi, a román pedig a sencseni tornát nyerte meg.

Caroline Wozniacki korábban egy szettet sem tudott ellopni Venus Williamstől, de a hatodik egymás elleni mérkőzésükön végre sikerült megtörnie a jeget. Hiába, mert az amerikai játékos ezután fordított, így ő nyerte meg a korábbi világelsők aucklandi döntőjét, egyben megszerezte pályafutása 46. WTA-torna-győzelmét. Az aktív női teniszezők között csak húga, Serena számlál nála többet, 64-et.

Simona Halep még „csak” kilencnél jár, miután a sencseni fináléban 6:2, 6:2-re legyőzte a magyar származású Bacsinszky Tímeát. A román játékos az első fordulóban izzadt meg a legjobban, amikor Annika Beck ellen szett- és brékhátrányban volt.

WTA-INTERNATIONAL-TORNA, AUCKLAND (250 000 dollár, kemény pálya)

V. Williams (amerikai, 3.)–Wozniacki (dán, 1.) 2:6, 6:3, 6:3

WTA-INTERNATIONAL-TORNA, SENCSEN (500 000 dollár, kemény pálya)

Halep (román, 1.)–Bacsinszky (svájci, 8.) 6:2, 6:2

A dohai férfi tenisztorna döntőjében 13. alkalommal találkozott egymással a David Ferrer és Tomás Berdych, a spanyol pedig kétszettes sikerével 8–5-re módosította a cseh játékossal szembeni előnyét.

A 32 éves spanyol játékos karrierje 22. tornagyőzelmet aratta, érdekesség, hogy emellett 25 alkalommal jutott még a fináléba.

ATP 250-ES TORNA, DOHA (1 221 320 dollár, kemény pálya)

Ferrer (spanyol, 4.)–Berdych (cseh, 3.) 6:4, 7:5