H. Á. 2021.05.02 18:51 Frissítve: 2021.05.02 18:53

Tenisz: grúz siker született a müncheni salakos tornán

A grúz Nikoloz Baszilasvili nyerte meg a 419 ezer euró (147 millió forint) összdíjazású, müncheni salakpályás férfi tenisztornát – jelentette az MTI.

A világranglista 35. helyezettje a vasárnapi döntőben két szoros szettben bizonyult jobbnak a hazai pályán szereplő Jan-Lennard Struffnál (44.). A játszmavesztés nélkül diadalmaskodó, 29 éves Baszilasvili pályafutása ötödik tornagyőzelmét aratta, idén pedig – Doha után – már a második trófeát emelhette a magasba.

ATP 250-ES TORNA, MÜNCHEN (419 470 euró, salakpálya)
DÖNTŐ

Baszilasvili (grúz , 5.)–Struff (német, 7.) 6:4, 7:6, (7–5)

(MTI)

2022.05.05 23:37:42

Tenisz MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Beckernek sohasem sikerült szilárd alapot teremtenie az életének, nem gazdagodott hasznos tapasztalatokkal, hanem felszállt egy sugárhajtású gépre, amellyel elképesztő vakrepülést mutatott be.

2022.05.03 11:35:27

Tenisz MURÁNYI DOMONKOS

A teniszvilág új spanyol csillaga idén három tornát nyert és bejutott a top 10-be a világranglistán.

2022.04.20 23:40:11

Tenisz CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Az eset nyomán bizonyára nemcsak Oszakának volt jó napja, engem is jókedvre derített e sztori, plusz eszembe juttatta azokat a sportolókat, akik saját gyengeségből vagy önhibájukon kívül képtelenek voltak profitálni a pályafutásuk dübörgése idején járó jóval átlagon felüli jövedelmükből. És persze azokat is, akik éltek a lehetőséggel, még a korábbi szabályozott rendszerek idején is.

2022.03.29 23:45:41

Tenisz RUSZANOV ANDRÁS

ALAPVONAL. Ashleigh Barty tündérmesébe illő negyedszázados élettörténete derült égből villámcsapásszerű fordulatot vett, és ahelyett, hogy az ausztrál teniszfenomén további győzelmi esélyeit latolgathatnánk, idő előtti (újabb) búcsújának okain tűnődhetünk.