Tenisz: Fucsovics korábbi RG-elődöntőst vert Melbourne-ben

M. D.M. D.
2021.02.01. 07:34
Fucsovics Márton győzelemmel kezdte a 2021-es évet (Fotó: AFP, archív)
Fucsovics Márton két játszmában, 7:6, 6:3-ra legyőzte a 2018-as Roland Garros-elődöntős olasz Marco Cecchinatót az Australian Open helyszínén zajló, Murray River Open elnevezésű kemény pályás ATP 250-es tenisztorna 1. fordulójában.

Fucsovics Márton és a 2018-as Roland Garros-elődöntős Marco Cecchinato ezt megelőzően háromszor játszott egymással – az első két találkozójukat 2018-ban a magyar teniszező nyerte meg két játszmában, a 2019-es müncheni meccsüket döntő szettben az olasz játékos –, negyedik összecsapásukra magyar idő szerint hétfő reggel a 2021-es Australian Open egyik felvezető versenyén, a jövő héten kezdődő melbourne-i GS-viadal helyszínén zajló Murray River Openen került sor, amelyen Fucsovics 16. kiemeltként vesz részt.

Az első játszmát Fucsovics megnyerhette volna annál könnyebben is, mint amit az eredmény mutat, 5:4-nél ugyanis adogatott a szettért, de elveszítette a szerváját. A rövidítésben aztán Cecchinato 1–4-ről felállt, és eljutott két játszmalabdáig – 7–6-nál és 8–7-nél –, másodszor ráadásul ő adogatott, ám a magyar versenyzőnek volt válasza, 10–8-ra megfordította a tie-breaket, ezzel alig több mint egy óra játék után szettelőnybe került (7:6).

A második felvonásban is Fucsovics brékelt először (3:1), majd 4:1-nél három labdája volt a dupla brékelőnyhöz, de miután ezekkel nem élt, 4:2-nél neki kellett négy bréklabdát hárítania. Ezt a feladatot honfitársunk sikeresen megoldotta, majd 5:3-nál befejezte a 105 percig tartó mérkőzést (6:3). Győzelemmel indult tehát a 2021-es év!

Fucsovics a torna 2. fordulójában a világranglistán 78. fehérorosz Jegor Geraszimovval (fehéroroszosan: Jahor Heraszimavval) küzd majd meg, s ha onnan továbbjut, akkor a papírforma szerint a harmadik kiemelt kanadai Félix Auger-Aliassime-mal (21.) játszhat a legjobb 16 között.

ATP 250-ES TORNA, MELBOURNE (382 575 dollár, kemény pálya)