Tenisz: Fucsovics a nyolc között búcsúzott Antwerpenben

2021.10.22. 16:37
Fucsovics Márton a nyolc között búcsúzott (Fotó: AFP)
Fucsovics Márton két szettben (6:2, 7:5) kikapott a negyedik kiemelt, dél-afrikai Lloyd Harristől az 584 ezer euró (211 millió forint) összdíjazású antwerpeni kemény pályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

A magyar teniszező a nyolcaddöntőben a negyedik kiemelt Roberto Bautistát győzte le három szettben, hátrányból fordítva. A legjobb nyolc között a hetedik kiemelt Lloyd Harris várt rá.

Az első játszmában egyértelműen a dél-afrikai teniszezett jobban, többször is elvette Fucsovics Márton adogatását, és 6:2-re nyert. A másodikban már jobban játszott a magyar teniszező, aki 3:3-nál elvesztette adogatását, de aztán vissza tudott jönni 5:5-re. Az utolsó két játékot aztán Harris nyerte, így a szettet és a mérkőzést is, 6:2, 7:5-re.

Az első helyen kiemelt Jannik Sinner bejutott az elődöntőbe.

ATP 250-ES TORNA, ANTWERPEN (584 125 euró, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐ
Lloyd Harris (dél-afrikai, 7.)–Fucsovics Márton 6:2, 7:5
Sinner (olasz, 1.)–Rinderknech (francia) 6:4, 6:2
Schwartzman (argentin, 2.)–Nakashima (amerikai) 6:4, 6:2
Brooksby (amerikai)–Davidovich Fokina (spanyol) 7:5, 6:0

A női világranglistát korábban egyaránt vezető spanyol Garbine Muguruza és román Simona Halep számára is a negyeddöntő jelentette a végállomást a moszkvai kemény pályás tenisztornán.

A pénteki játéknapon a másodikként kiemelt Muguruza két sima szettben maradt alul a jó formában lévő, kilencedik helyen rangsorolt észt Anett Kontaveittel

WTA 250-ES TORNA, MOSZKVA (565 ezer dollár, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐ

Kontaveit (észt, 9.)–Muguruza (spanyol, 2.) 6:1, 6:1
Szakkari (görög, 3.)–Halep (román, 8.) 6:4, 6:4

A hazai környezetben pályára lépő Aszlan Karacev és Karen Hacsanov sem hibázott a moszkvai kemény pályás tenisztorna férfiversenyének negyeddöntőjében.

A másodikként kiemelt Karacev a francia Gilles Simon, a harmadikként rangsorolt Hacsanov az ausztrál John Millman ellen nyert pénteken két játszmában.

ATP 250-ES TORNA, MOSZKVA (779 ezer dollár, kemény pálya)