Tenisz: Bondár Anna kiesett a lyoni nyolcaddöntőben

2023.02.02. 15:39
Bondár Anna kiesett a lyoni torna nyolcaddöntőjében (Fotó: Getty Images)
Bondár Anna szettelőnyről elvesztette nyolcaddöntőjét a 259 ezer dollár (93.1 millió forint) összdíjazású lyoni kemény pályás női tenisztornán.

A világranglista 72. helyén álló 25 éves Bondár Anna remekül kezdett csütörtökön a hetedik helyen kiemelt, montenegrói Danka Kovinics (67.) ellen, már a harmadik játékban elvette riválisa adogatójátékát, s 3:1-re elhúzott. Kovinics a folytatásban hiába egyenlített, 3:3-nál ismét elbukta a szerváját, s ezt az előnyét Bondár már megtartotta a szett végéig.

Az 53 perces első játszmát követően a másodikban a magyar teniszező azonnal brékelt, 2:0 után azonban megtört a lendülete, Kovinics pedig sorozatban hat játékot nyerve, 39 perc alatt kiegyenlített.
A döntő szettben a montenegrói 4:3-as vezetéséig mindkét játékos hozta a saját adogatójátékát, a nyolcadik gémet azonban Bondár elvesztette, Kovinics pedig kiszerválta a mérkőzést, amely 2 óra 11 percig tartott.

Kovinics következő ellenfele a negyedikként rangsorolt horvát Petra Marticsot búcsúztató amerikai Alycia Parks (79.) lesz.

WTA 125 TORNA, LYON (259 000 dollár, kemény pálya)