M. D. 2020.10.25 17:17 Frissítve: 2020.10.25 19:23

Tenisz: Balázs Attila feljutott a főtáblára a bécsi 500-ason

Balázs Attila két játszmában, 6:2, 6:4-re legyőzte a 38 éves brazil Bruno Soarest a bécsi kemény pályás ATP 500-as tenisztorna selejtezőjének második fordulójában, így feljutott a főtáblára.

Balázs Attila főtáblás a bécsi 500-as tornán (Fotó: Mirkó István/Magyar Nemzet)

Balázs Attila alig több mint két héttel ezelőtt még úgy nyilatkozott az M1-nek, hogy idén már nem versenyez többet, ám változtatott az eredeti elhatározásán, és mégis leadta a nevezését az év utolsó ATP 500-as tornájára, a bécsi kemény pályás viadalra.

A 32 éves magyar teniszező a selejtező első fordulójában szombaton két szettben nyert az amerikai színekben versenyző Rajeev Ram ellen (7:5, 6:1), vasárnap pedig a brazilok kiváló párosjátékosát, a háromszoros Grand Slam-bajnok, világranglista-hatodik Bruno Soarest is megverte 66 perc alatt (6:2, 6:4), így feljutott a főtáblára, melynek küzdelmei hétfőn kezdődnek.

Balázs az első fordulóban a lengyel Hubert Hurkacz-csal (31. a világranglistán) találkozik.

A viadal rangját egyébként jól jelzi az indulok névsora: az első kiemelt a világranglista-éllovas szerb Novak Djokovics, a második a friss US Open-bajnok osztrák Dominic Thiem, a harmadik a görög Sztefanosz Cicipasz, a negyedik pedig az orosz Danyiil Medvegyev.

ATP 500-AS TORNA, BÉCS (1 550 950 euró, kemény pálya)
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Balázs Attila (magyar, 8.)–B. Soares (brazil) 6:2, 6:4

2020.11.26 18:09:34

Tenisz KLEIN RON

„Federer ütéseire az egyetlen válasz, ha nyugodt maradsz, és megvárod, amíg elvonul a vihar.”

2020.11.22 18:44:38

Tenisz K. T. I./K. R.

Az orosz a világranglista első három helyezettjét mind legyőzte Londonban. Háromszettes fináléval ért fel a csúcsra.

2020.11.20 11:33:07

Tenisz GYŐRI FERENC

A spanyol klasszis és a szerb világelső már ötvenhat egymás elleni találkozón van túl.

2020.11.13 13:24:12

A 20-szoros GS-győztes Rafael Nadalnak már gyerekként is azt tanították: ő hibázott, nem az ütő.