Tenisz: Babos Tímea kiküzdötte, negyeddöntős Katowicében

2016.04.07. 17:58
Babos Tímea alaposan megszenvedett a sikerért (Fotó: Action Images – archív)
Babos Tímea szetthátrányból fordítva legyőzte a világranglista 137. helyén álló svájci Viktorija Golubicot a katowicei női tenisztorna második fordulójában.

Pocsékul indult a meccs a 22 éves magyar játékos számára, hiszen nagy küzdése ellenére sem tudta hozni az első adogatását, nem sokkal később pedig már 4:0-s hátrányban volt. Ekkor a becsületgém összejött ugyan, ennél további zárkózás már nem volt (1:6).

A második felvonás Babos-brékkel indult, majd 2:1-es előnyénél sorozatban négy sikeres fogadógém következett, az adogatók rossz sorozatát a világranglista-39. magyar szakította meg, és ki is egyenlített (6:4)

A döntő játszmában folytatódott a jó sorozat, dupla brékelőnnyel 3:0-ra ellépett Babos, ott azonban megtört a lendület, és percekkel később már 3:4-et mutatott az eredményjelző. Ekkor sem adta fel, 5:5-nél újra elvette ellenfele adogatását, és egy bréklabdát – gyönyörű rövidítéssel – hárítva végül kiküzdötte a továbbjutást (7:5).

A hetedik helyen kiemelt magyar játékos ellenfele a negyeddöntőben az őt a világranglistán egy hellyel megelőző (38.), harmadik kiemelt lett Jelena Ostapenko lesz.

„Az ezer százalék, hogy nem vagyok top formában...Viszont küzdök, ahogyan tudok. Remélem, ez még kitart néhány meccs erejéig. Ezen a pályán a szokásostól eltérő tervvel és taktikával kell játszani. A szervám sem működött igazán, ahogyan tegnap sem. Azt hiszem, hogy a jetlag és az elmúlt napok fáradtsága nem segíti a játékom ritmusát. De próbálkozom, csinálom a dolgom. Örülök, hogy nyerni tudtam. Holnap egy új esély arra, hogy jól teniszezzek” – mondta Babos a babostimea.hu-nak a mérkőzés után.

WTA-TORNA, KATOWICE (226 750, kemény pálya)