Tenisz: a korábbi világelső két és fél év után nyert tornát

2015.09.26. 12:43
Jelena Jankovics két és fél év után nyert ismét tornát (Fotó: Reuters, archív)
A korábbi világelső Jelena Jankovics két sima szettben, 6:2, 6:0-ra megverte a cseh Denisa Allertovát a kínai Kantonban rendezett kemény pályás női teniszverseny döntőjében, ezzel pályafutása 14. tornagyőzelmét aratta.

A negyedik kiemelt Jankovics az első három játékból kettőt elveszített, utána azonban sorozatban 11 gémet megnyert, és 71 perc alatt lezárta a meccset.

A 34. döntőjét játszó 30 esztendős szerb hölgy 2013 februárja óta az első, összességében a 14. tornagyőzelmét aratta, és az idén ő lett a hatodik női játékos, aki úgy nyer meg egy versenyt, hogy a viadal során legalább egyszer meccslabdát hárított.

A 22 éves Allertová is büszke lehet a teljesítményére, hiszen Kantonban legyőzte az első és a harmadik kiemeltet, vagyis Simona Halepet és Sara Erranit is.

WTA-TORNA, KANTON (226 750 dollár, kemény pálya)