Roland Garros: Nadal a 900-asok klubjában, Halep is nyert

2018.06.04. 16:40
Rafael Nadalt elhalmozták törülközőkkel (Fotó: AFP)
A tízszeres győztes Rafael Nadal magabiztos győzelemmel jutott negyeddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokság férfiversenyében.

A világelső spanyol játékos a német Maximilian Marterert verte meg hétfőn. Ez volt a 234. győzelme Grand Slam-tornán, amivel már egyedül áll az örökranglista harmadik helyén, lehagyva Jimmy Connorst.

„Nem érzem magam öregnek. De már betöltöttem a harminckettőt, és 2003 óta játszom ezeken a nagy tornákon, az már elég sok idő – nyilatkozta egy nappal a 32. születésnapja után Nadal, aki 12. alkalommal jutott negyeddöntőbe a Roland Garroson, ezzel beállította Novak Djokovics vasárnap óta élő rekordját. – Fiatalon kezdtem, de örülök, hogy itt lehetek. Őszintén mondom, hogy élvezem a versenyek mindennapjait, és reményeim szerint még egy ideig részem lehet ebben.”

Nadalnak mellesleg ez volt a 900. győzelme profi pályafutása során, amivel egy szűk elithez csatlakozott. Ő az ötödik játékos, akinek ez sikerült az utóbbi 50 évben Jimmy Connors (1256), Roger Federer (1149), Ivan Lendl (1068) és Guillermo Vilas (948) után.

AZ OPEN ÉRÁBAN LEGTÖBB GYŐZELMET ARATÓ FÉRFITENISZEZŐK (1968 áprilisa óta)
Játékos
Győzelem–vereség (győzelmek százalékban)
900–187 (82.8)

Nadal ellenfele az argentin Diego Schwartzman lesz, aki két simán elvesztett játszma után fordított a nála 33 cm-rel magasabb Kevin Anderson ellen, első győzelmét aratva a dél-afrikai ellen.

Schwartzmant követően Juan Martín del Potro is diadalmaskodott, így a 2005-ös verseny után (Guillermo Canas, Mariano Puerta) újra két argentin szerepel a férfi egyes negyeddöntőjében a Roland Garroson. Del Potro a nála is magasabb John Isnert győzte le úgy, hogy mindhárom szettben elvette egyszer az amerikai adogatójátékát, a saját szervajátékaira pedig jól vigyázott.

Az elődöntőbe jutásért Marin Cilicet kell legyőznie, aki döntő játszmában jutott túl Fabio Fogninin.Ez volt Cilic 28. győzelme ötszettes mérkőzésen, amivel beérte az örökranglista második helyén álló Djokovicsot. Náluk többször (30-szor) csak Roger Federer diadalmaskodott öt szettben. Fognini az ezt megelőző hat ötszettesét megnyerte, most ez a szép sorozata megszakadt.

A nők versenyében is továbbjutott az első helyen rangsorolt teniszező: a román Simona Halep a belga Elise Mertenst búcsúztatta. Kiesett ugyanakkor a dán Caroline Wozniacki: a második kiemelt, Australian Open-bajnokot az orosz Daria Kaszatkina győzte le a sötétedés miatt vasárnap félbeszakadt találkozón.

Halep negyeddöntős ellenfele Angelique Kerber lesz, miután a német játékostól Caroline Garcia sem tudott szettet rabolni.

A két másik, hétfőre kiírt női egyes mérkőzésen összesen két játékot játszottak le a felek. Serena Williams sérülésre hivatkozva nem állt ki Marija Sarapova ellen, míg Leszja Curenko lábsérülés miatt 0:2-nél feladta a Garbine Muguruza elleni találkozóját.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (39 197 000 euró, salak)
FÉRFI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ
Nadal (spanyol, 1.)–Marterer (német) 6:3, 6:2, 7:6 (7–4)
Schwartzman (argentin, 11.)–Anderson (dél-afrikai, 6.) 1:6, 2:6, 7:5, 7:6 (7–0), 6:2
Cilic (horvát, 3.)–Fognini (olasz, 18.) 6:4, 6:1, 3:6, 6:7, 6:3
Del Potro (argentin, 5.)–Isner (amerikai, 9.) 6:4, 6:4, 6:4
A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Nadal (spanyol, 1.)–Schwartzman (argentin, 11.)
Cilic (horvát, 3.)–Del Potro (argentin, 5.)
Cecchinato (olasz)–Djokovics (szerb, 20.)
Thiem (osztrák, 7.)–A. Zverev (német, 2.)

NŐI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ
Halep (román, 1.)–Mertens (belga, 16.) 6:2, 6:1
Kerber (német, 12.)–Garcia (francia, 7.) 6:2, 6:3
Muguruza (spanyol, 3.)–Curenko (ukrán) 2:0-nál Curenko feladta
Sarapova (orosz, 28.)–S. Williams (amerikai) játék nélkül, Williams a mérkőzés előtt visszalépett
Kaszatkina (orosz, 14.)–Wozniacki (dán, 2.) 7:6 (7–5), 6:3
Halep (román, 1.)–Kerber (német, 12.)
Muguruza (spanyol, 3.)–Sarapova (orosz, 28.)
Putyinceva (kazah)–Keys (amerikai, 13.)
Stephens (amerikai, 10.)–Kaszatkina (orosz, 14.)

A 2018-AS GARROS SZÁMOKBAN
Név: Francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros)
Időtartam: május 27. – június 10.
Helyszín: Párizs, Franciaország (18 pálya, centerpálya: Philippe Chatrier, befogadóképessége: 14 840 fő; az 1. pálya: Suzanne Lenglen, 10068 fő; 2. centerpálya: Court No. 1., 3800 fő)
Pályaborítás: salak
Összdíjazás: 39 197 000 euró
Televízió: Eurosport, Eurosport 2