Davis-kupa: vasárnapi fordítással Argentínáé a trófea

2016.11.27. 21:55
A Davis-kupa-győztes argentin csapat (Fotó: Reuters)
Federico Delbonis a sorsdöntő ötödik mérkőzésen 6:3, 6:4, 6:2-re megverte Ivo Karlovicot a Davis-kupa zágrábi döntőjében, ezzel az argentin férfi teniszválogatott 3:2-re legyőzte a horvátokat, és négy vesztes finálét követően első alkalommal hódította el a trófeát.

Federico Delbonis kezében kettévált a trófea (Fotó: Reuters)

A szombaton elbukott páros mérkőzés után fel volt adva a lecke az argentinoknak, 2:1-es hátrányból kellett fordítaniuk, Zágrábban. Ez utóbbi tényező nem hátráltatta őket, sőt, a szép számú argentin szurkolótábor – Diego Maradonával az élen – szinte hazai pályát varázsolt a vendégeknek.

Ezzel együtt a kilátásaik tovább romlottak, hiszen Marin Cilic 2:0-ra vezetett Juan Martín del Potro ellen az első vasárnapi összecsapáson. Del Potro azonban sorozatban három szettet megnyerve fordított, és csakúgy, mint a britek elleni glasgow-i elődöntőben Andy Murrayvel szemben, drámai csatában legyőzte a hazaiak legjobbját.

A mindent eldöntő ötödik meccsen a balkezes Federico Delbonis élete talán legjobb teljesítményét nyújtva három játszmában elintézte az enervált Ivo Karlovicot, kezdődhetett a kék-fehér örömünnep.

Ami nem sikerült többek között Guillermo Vilasszal és David Nalbandiannal, most igen, Argentína négy vesztes döntő (1981, 2006, 2008, 2011) után megnyerte a Davis-kupát. Mindezt úgy, hogy a lengyelek elleni nyolcaddöntőben, az olaszok elleni negyeddöntőben, a britek elleni elődöntőben és a fináléban is idegenben diadalmaskodtak. Az argentin a 15. nemzet, amely elhódította a 105 éves Davis-kupát.