ATP-vb: Federer legyőzése után zsinórban 11 gémet veszített el

2018.11.13. 16:23
Anderson kis híján „biciklit” adott Nisikorinak (Fotó: AFP)
A dél-afrikai Kevin Anderson két nagyon sima szettben legyőzte a japán Nisikori Keit a londoni ATP-világbajnokság Lleyton Hewitt-csoportjának 2. fordulójában.

Az első fordulóban a svájci Roger Federert 7:6, 6:3-ra legyőző japán számára nem indult jól a meccs, hiszen bár két bréklabdát is hárított, rögvest elveszítette az adogatását. Ekkor talán még maga sem sejthette, hogy a továbbiakban is ilyen lesz a meccs összképe, a dél-afrikai a második fogadásából a második bréklabdáját használta ki, a harmadikból a harmadikat – pedig óriásit küzdött ekkor Nisikori –, ezzel villámgyorsan lezárta a szettet (6:0).

A japán játékos vesszőfutása csak nem akart véget érni, az osztrák Dominic Thiem ellen szintén egy 6:3-as és egy rövidítéses szettben győző Anderson újabb két bréket mutatott be, és mivel adogatását nem fenyegette az ellenfél, ellépett 5:0-ra. Itt Nisikori egy játékot megnyert, így a „biciklit” elkerülte, a vereséget viszont nem (6:1).

BARCLAYS ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (8 500 000 dollár, kemény pálya)
LLEYTON HEWITT-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Kevin Anderson (dél-afrikai, 4.)–Nisikori Kei (japán, 7.) 6:0, 6:1
KÉSŐBB
21.00: Roger Federer (svájci, 2.)–Dominic Thiem (osztrák, 6.) (Tv: Digi Sport1)
Az állás:
1. Anderson 2 győzelem/0 vereség, 2. Nisikori 1/1 (2:2-es szettarány, 14:21-es gémarány), 3. Federer, Thiem 0/1 (0:2, 9:13)