MTI 2020.01.12 15:37 Frissítve: 2020.01.12 17:30

ATP-kupa: Djokovics vezérletével nyertek a szerbek

Novak Djokovics vezérletével a szerbek 2–1-re legyőzték a spanyolokat az első alkalommal kiírt tenisz ATP-kupa vasárnapi döntőjében.

Novak Djokovics (jobbra) vezérletével nyertek a szerbek a spanyolok elleni döntőben (Fotó: AFP)

A sydneyi finálé első felvonásában Roberto Bautista Agut két szettben jobbnak bizonyult Dusan Lajovicsnál, majd a slágermeccsen Djokovics 1 óra 57 perc alatt megverte a világelső Rafael Nadalt. Utóbbit bár jelölték a párosra, végül nem lépett pályára. Helyette Feliciano López lett Pablo Carreno Busta társa, de két játszmában alulmaradtak a Djokovics és Viktor Troicki alkotta szerb duóval szemben.

Az ATP-kupán tíz napon át 24 csapat csapott össze három városban, a viadal összdíjazása 15 millió dollár volt.

ATP-KUPA, DÖNTŐ (SYDNEY)
Szerbia–Spanyolország 2–1

Dusan Lajovics–Roberto Bautista Agut 5:7, 1:6
Novak Djokovics–Rafael Nadal 6:2, 7:6 (7–4)
Djokovics, Viktor Troicki–Feliciano López, Pablo Carreno Busta 6:3, 6:4

2020.11.22 18:44:38

Tenisz K. T. I./K. R.

Az orosz a világranglista első három helyezettjét mind legyőzte Londonban. Háromszettes fináléval ért fel a csúcsra.

2020.11.20 11:33:07

Tenisz GYŐRI FERENC

A spanyol klasszis és a szerb világelső már ötvenhat egymás elleni találkozón van túl.

2020.11.13 13:24:12

Tenisz KLEIN RON

A 20-szoros GS-győztes Rafael Nadalnak már gyerekként is azt tanították: ő hibázott, nem az ütő.