Tenisz: jövőre sem rendezik meg az aucklandi tenisztornát

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2021.06.30. 11:18
null
(Fotó: AFP)
A koronavírus-járvány miatt jövőre sem rendezik meg az aucklandi férfi és női tenisztornát – számolt be róla az MTI.

 

Simon Vannini, az új-zélandi szövetség elnöke szerdán közölte, hogy a járványügyi intézkedések nem teszik lehetővé a januári verseny lebonyolítását.

„Csalódottak vagyunk, hogy 2022-ben sem láthatjuk vendégül a világ legjobbjait, de a jelenlegi beutazási és karanténszabályozások nem teszik lehetővé” – jelentette ki.

Új-Zéland szigorú belépési protokollt vezetett be a pandémia miatt, és a külföldről érkezőkre két hét kötelező karantén vár.

Idén az Australian Open felvezető tornái közül többet töröltek, köztük az ATP-kupát is. A melbourne-i Grand Slam-torna szervezői hatalmas veszteségeket szenvedtek el amiatt, hogy chartergépeken kellett beutaztatni több mint ezer játékost, edzőt és tisztségviselőt, majd a kéthetes karanténhotelüket is ki kellett fizetni. Az ausztrál kormány szerint a határok 2022 közepéig zárva maradnak, de Craig Tiley versenyigazgató közölte, találnak majd valami megoldást a helyzetre.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik