Fed-kupa: Biztos vagyok benne, hogy Babos játszani fog – Juhász

D. Á.D. Á.
2020.02.12. 12:12
Mint beszámoltunk róla, Magyarország Oroszországgal és Franciaországgal került egy csoportba a Fed-kupán. A sorsolás után Juhász Gábor, a Magyar Teniszszövetség főtitkára beszélt az esélyekről, illetve Babos Tímeáról.

„Mi már győztesek vagyunk, mert mi rendezhetjük a Fed-kupát a világ egyik legszebb városában, a legszebb csapattal” – nyilatkozta humorosan Juhász Gábor.

A szövetség főtitkára reméli, hogy a legerősebb öt lány áll majd rendelkezésére, hiszen akkor lehet igazán esélye a válogatottnak a francia és az orosz csapat ellen. Természetesen szóba került Babos Tímea is.

„A bő keretet már hetekkel korábban meghirdettem, Babos Tímea ennek a tagja. Én biztos vagyok benne, hogy játszani fog a Fed-kupán” – tette hozzá Juhász.

Juhász Gábor a 24.hu információja szerint szerdán reggel bejelentette, hogy lemond a magyar női teniszválogatott szövetségi kapitányi posztjáról, mivel ő lett a szövetség főtitkára, és ezen teendőire szeretne koncentrálni. Juhász sorsáról a szerdai elnökségi ülés dönt.

A FED-KUPA CSOPORTBEOSZTÁSA
A-csoport: MAGYARORSZÁG, Franciaország, Oroszország
B-csoport: Ausztrália, Fehéroroszország, Belgium
C-csoport: Egyesült Államok, Spanyolország, Szlovákia
D-csoport: Csehország, Németország, Svájc

Legfrissebb hírek

Farkas Attila nem jutott főtáblára a kerekesszékeseknél a római tenisztornán

Tenisz
29 perce

Nem jutott ki a vk-döntőre a kerekesszékes teniszválogatott, folytatás Rómában

Tenisz
Tegnap, 10:39

Stollárék az első fordulóban búcsúztak párosban Rómában

Tenisz
2026.05.10. 15:33

Novak Djokovics támogatja a bojkottra készülőket

Tenisz
2026.05.08. 16:11

A ma 100 éves Sir David Attenborough-nak nem csak a sárga teniszlabdákat köszönhetjük

Tenisz
2026.05.08. 12:05

Nem jött össze a Fucsovics–Djokovics meccs Rómában

Tenisz
2026.05.07. 14:17

Udvardy búcsúzott a római tenisztorna második fordulójában

Tenisz
2026.05.07. 13:17

Gálfi nagy csatában búcsúzott a római tenisztornán

Tenisz
2026.05.06. 21:07
Ezek is érdekelhetik