Tenisz: Nadal megtörte a francia hegemóniát Dohában

2014.01.04. 18:30
Rafael Nadal pályafutása 61. tornagyőzelmét aratta (Fotó: Action Images)
A világelső Rafael Nadal győzelmével ért véget a Dohában rendezett kemény pályás férfi tenisztorna. Az első helyen kiemelt spanyol versenyző a döntőben a francia Gaël Monfils fektette két vállra döntő szettben.

A mérkőzés ragyogóan kezdődött Nadal számára, hiszen 24 perc leforgása alatt megnyerte az első szettet (6:1), a második játszmában azonban korán brékhátrányba került, de visszakapaszkodott, és kiharcolta a tie-breaket – ott viszont Monfils akarata érvényesült, és a harmadik szettlabdáját kihasználva egyenlített.

A döntő játszmában aztán Nadal pártjára állt a szerencse, a bréklabdáit a spanyol használta ki jobb százalékban, és végül bő kétórás küzdelemben megnyerte a meccset, ezzel együtt a dohai tornát, amelyen 2010-ben Nyikolaj Davigyenko ellen maradt alul a fináléban.

A katari versenyen egyébként a legutóbbi két esztendőben egyaránt francia versenyző (Jo-Wilfried Tsonga, Richard Gasquet) diadalmaskodott, most azonban Nadal örülhetett, aki pályafutása során kilencedszer győzte le Monfilst.

A gallok ennek ellenére nem szomorkodhatnak, hiszen összességében sikeres napot zártak teniszfronton. Az indiai Chennaiban zajló tornán Édouard Roger-Vasselin döntőbe jutott, ahol a svájci Stanislas Wawrinkával találkozik majd, míg a nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokság, a Hopman-kupa a franciák sikerével zárult, akik a lengyeleket múlták felül.

A nap további eseményeiről itt olvashatnak!

ATP 250-ES TORNA, DOHA (1 195 500 dollár, kemény pálya)