Szávay egyre jobb formában! Dinara Szafina sem bírt a magyarral

2008.04.17. 18:59
Remek győzelmet aratott Szávay Ágnes a charlestoni tenisztorna női egyes versenyének harmadik fordulójában. A magyar kiválóság az orosz Dinara Szafinát verte a vártnál simábban, két szettben. Szávay 6:2, 7:5-re nyert, és jutott a legjobb nyolc közé.
Szávay Ágnes a második szettet majdnem kiengedte kezéből, ám végül összeszedte magát

Az első szettben remekül teniszezett Szávay, aki már a mérkőzés korai szakaszában elnyerte ellenfele adogatását. A soltvadkerti lány ezután okosan végigvitte előnyét, s végül az első felvonást 6:2-re megnyerte.

Ez idő alatt Szafinának három bréklabdája is volt, ám egyszer sem sikerült elnyernie Szávay adogatójátékát. A magyar lány ellenben sokkal „határozottabb” volt ebben a tekintetben. Az első szettben adódó két lehetőségből két bréklabdát is értékesített.

Szávay a szerzett pontok tekintetében is jóval jobb volt ellenfelénél: harmincegy megnyert labdamenete egészen pontosan tízzel volt több ellenfelénél.

A második szett elején egyből elcsente ellenfele szervajátékát a magyar teniszező, hogy aztán rögtön a következő játékban visszaadja hamar szerzett előnyét.

A folytatásban azonban hengerelt a magyar lány, aki kétszer is megbrékelte Szafinát, így viszonylag hamar elérhető közelségbe került az értékes győzelem. Szávay játéka azonban ezúttal is befagyott, elkezdett kapkodni, melynek következtében az orosz 5:5-re egyenlített.

Az újabb fordulat azonban szerencsére még ebben a játszmában érkezett el. Szávay megfékezte a lendületben lévő oroszt, akinek ismét gondot okozott saját szervajátékának sikeres abszolválása.

Szávay pedig nem herdálta el az újabb brékelőnyt, és 7:5-re megnyerte a második szettet, s a legjobb nyolc közé jutott Charlestonban.

A két teniszező most pihenhet pár órát, hogy aztán este egymás oldalán küzdhessenek meg a Czink Melinda-Chanelle Scheepers magyar, dél-afrikai párossal a torna párosversenyében