A dohai tornán győztes Justine Henin közelít Marija Sarapovához

2007.03.05. 13:07
A női teniszezők legfrissebb, hagyományos pontszámításon alapuló WTA-világranglistáját változatlanul az orosz Marija Sarapova vezeti, de legaktívabb üldözője, a belga Justine Henin már 33 pontra megközelítette őt.
Justine Henin dohai tornagyőzelmével közel került az éllovas Marija Sarapovához

Legutóbb, egy héttel ezelőtt még 306 pont volt a különbség a két klasszis között, Dohában viszont tornát nyert Henin, aki így már csak karnyújtásnyira van attól, hogy ismét világelső legyen.

A 25 éves belga 2003. október 20-án lehetett pályafutása során első alkalommal ranglista-vezető, de kisebb sérülése miatt a rákövetkező években hátrébb szorult. 2006 végén azonban már ismét az ő nevével kezdődött a ranglista, ám magánéleti problémái miatt nem indult az Australian Openen, az évad eső Grand Slam-versenyén, így lépéshátrányba került riválisaival szemben.

Válását azonban gyorsan sikerült feldolgozni, legalábbis játékára nem volt nagy kihatással, persze lehet: a lelki gondok miatt a „munkába” menekül.

Idén már két WTA-tornát nyert - pályafutása során már 31-nél jár -, egyesben tíz győztes mérkőzésére egy vereség jutott.

A dohai torna a döntőbe jutott, igaz ott Henintől két sima játszmában vereséget szenvedő orosz Szvetlana Kuznyecovának is jól „jövedelmezett”, hiszen a ranglistán megelőzte a belga Kim Clijsterst, és így a negyedik helyen áll.

A magyar teniszezők közül változatlanul Czink Melinda a legjobb, aki két helyet javítva korábbi helyezésén most a 117., de javítani tudott a 200 stabil tagjai közé sorolható Szávay Ágnes és Gubacsi Zsófia is.

Szávay a katari tornán a selejtezőből került a főtáblára, míg Gubacsi szintén a selejtezőből indulva Acapulcóban a második fordulóig jutott.

Előbbi ennek köszönhetően tíz, utóbbi 19 helyet lépett előre a ranglistán.