Marat Szafin búcsúzott, Djokovicsra Federer vár

2007.01.19. 13:40
A Melbourne-ben zajló, 15 636 ezer dollár összdíjazású Australian Open, az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság férfi egyeseinek harmadik fordulójában háromjátszmás mérkőzést nyert a világelső svájci Roger Federer, míg a 2005-ben győztes orosz Marat Szafin négyjátszmás összecsapást követően búcsúzott.
Marat Szafin: nagyszerű megmodulások, elképesztő hibák
Reuters
Reuters

Szafin korábban már háromszor győzte le Roddickot, harmadik fordulóbeli ellenfelét, igaz ennyiszer ki is kapott tőle. Legutóbb azonban, 2006-ban az orosz győzött.

Melbourne-ben, ahol az előző napok meleg időjárását követően ezúttal az eső zavarta kicsit össze a programot, a résztvevőket és az érdeklődőket, Roddick a rövidítést 7-2-re nyerve hozta az első játszmát.

A másodikban Szafin simán, 32 perc alatt egyenlíteni tudott. A harmadikban viszont már egyértelműen átvette az irányítást Roddick, aki elsősorban adogatójátékával és remek szerváival okozott zavart a háló túloldalán lévő ellenfelének.

Aki mindezt nem is hagyta szó és műsor nélkül, hozta a szokott extravagáns viselkedését. Különösen a már-már nevetségesség határát súroló egyéni technikai hiába után. Mert ahogy zseniális megmozdulásából, úgy hibákból is láthatunk tőle szépszámmal.

Roddick 2-1-es előnye után a negyedikben a mérkőzés eldöntésére készült, érezhető feszültség uralkodott a pályán. Miután mindkét játékos sorra hozta saját adogatójátékait, 6:6 után ismét rövidítésre került sor.

Andy Roddick: kiváló adogatójáték, félelmetes szervák
Reuters

A tények kedvéért említsük meg, amíg Roddick többször is közel állt ellenfele adogatójátékának elnyeréséhez, addig Szafin szinte bele sem „szagolt” az ellenfeléibe.

A rövidítés már sima volt, Roddick azt is 7-2-re nyerte, így búcsúztatta 2005 győztesét.

Federer 71 perc alatt hozta a 25. helyen kiemelt orosz Mihail Juzsnyij elleni összecsapás első két játszmáját, ilyen előzmények után kicsit váratlanul a harmadikban viszont a rövidítésig vitték a felek. Az orosz vesztét érezve még egyszer összekapta magát, ez arra volt elég, hogy a biztos vezetése tudatában már kissé visszafogottabban játszó svájci ellen a túlóráig vigye a játszmát. De nem tovább. A rövidítésben Federer 7:5-re nyert, így 53 perc alatt övé lett a harmadik, mérkőzést eldöntő játszma is.

A világelső a nyolcaddöntőben a 14. helyen rangsorolt szerb Novak Djokovicsal mérkőzik meg.

Djokovicshoz hasonlóan Robredo és Gasquet négyjátszmás mérkőzésen nyert, utóbbi a Bagdatiszt verő francia Monfils-t búcsúztatta.

Ancicnak viszont meglepetésre három játszma is elég volt a töbre hivatatott Hrabty ellen. Utóbbi ugyan mindössze hat játékot tudott nyerni, de ez kissé csalóka, hiszen nem adta meg magát ilyen könnyen, a találkozó 103 percig tartott.

Fish-nek még játszmát sem kellett lejátszani Arthurs ellen, aki 3:0-nál feladta a találkozót.

Stepanek öt játszmáig vitte Ferrer ellen, kettejük maratoni csatája majdnem négy óráig tartott.

A tizenhat között a felső ágon Gasquet-Robredo, Fish-Ferrer és Ancic-Roddick összecsapásokat rendeznek.