Sí: 22 év után távozik a nemzetközi szövetség elnöke

2019.11.23. 23:12
Gian Franco Kasper jövőre – 22 év után – távozik a Nemzetközi Síszövetség (FIS) elnöki posztjáról.

A 75 éves svájci sportszakember hivatalosan a májusi FIS-kongresszuson int búcsút, ahol az utódját is megválasztják. Gian Franco Kasper különböző posztokon összesen 45 évet töltött a szövetség vezetésében.

Az elnöknek az elmúlt években több kritikával is szembe kellett néznie, mert nem vette kellően komolyan a környezetvédelem és a klímaváltozás kérdését, az alpesi sízők szerint pedig túlságosan zsúfolt a versenynaptár és nincs elegendő idő a pihenésre.

Legfrissebb hírek

Kékesi Márton alpesi síző lezárta válogatottbeli pályafutását

Téli sportok
2026.06.17. 17:20

Ismét Kőrössy Krisztián a Magyar Síszövetség elnöke

Téli sportok
2026.05.21. 16:50

Lindsey Vonn ősszel újra sílécre állna

Téli sportok
2026.04.22. 17:40

Nem került veszélybe a magyar birkózás jövője… – videó

Birkózás
2025.12.11. 13:26

Villámcsapásban elhunyt az olimpiai bronzérmes norvég síelő

Téli sportok
2025.07.16. 22:02

Mikaela Shiffrin egy hét múlva tér vissza

Téli sportok
2025.01.23. 16:48

Kiengedték az intenzívről a hatalmasat bukó síelőt

Téli sportok
2025.01.02. 20:58

Alpesisí-vk: Leitgeb Richard kiesett Leviben az első futamban

Téli sportok
2024.11.17. 12:27
Ezek is érdekelhetik