Lindsey Vonn elsőségével ért véget St. Moritzban a női alpesi síelők lesikló világkupaversenye. Az amerikai mögött az összetett vk címvédője, a német Maria Höfl-Riesch végzett. Vonn ezzel már 49 vk-győzelemnél tart, és beért egy nagy legendát is.
Vonnt ezen a napon nem lehetett megszorítani sem, 1.42 másodpercet vert Höfl-Rieschre. Ráadásul ezt úgy érte el, hogy a pálya felénél még hátrányban volt az addigi első, és végül harmadikként végző liechtensteini Tina Weiratherhez képest.
Eddigi pályafutása során Lindsey Vonn 24-szer lett első lesiklásban a világkupákon, s ezzel beérte az osztrák Renate Götschlt. Náluk csak a szintén osztrák Annemarie Moser-Pröll volt eredményesebb, aki 36 alkalommal lett első ebben a szakágban, és az összesen elért 62 diadalával minden idők legjobbja a világkupák történetében.
A viadalon egyetlen magyarként Miklós Edit is elindult, és a 60 induló közül az igen jónak mondható 39. helyet szerezte meg.
| NŐI LESIKLÁS |
| 1. Lindsey Vonn (amerikai) 1:43.65 |
| 2. Maria Höfl-Riesch (német) +1.42 |
| 3. Tina Weirather (liechtensteini) +1.47 |
| … |
| 39. Miklós Edit +4.31 |
| A szakági vk állása (még 4 verseny van hátra) |
| 1. Lindsey Vonn 430 pont |
| 2. Tina Weirather 240 |
| 3. Elisabeth Görgl (német) 235 |
| Az összetett vk állása (még 19 verseny van hátra) |
| 1. Lindsey Vonn 1170 pont |
| 2. Tina Maze (szlovén) 818 |
| 3. Maria Höfl-Riesch 596 |
| … |
| 106. Miklós Edit 1 |
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





