Magdalena Neuner nyerte a 7,5 km-es versenyt Pjong Csangban

2008.02.28. 11:49
Német sikerrel zárult a dél-koreai Pjong Csangban rendezett 7,5 km-es sprintszám a női biatlon Világkupában. Az első helyet Magdalena Neuner szerezte meg, a dobogóra Sandrine Bailly és Michaela Ponza állhatott még fel. Andrea Henkel csak a 17. helyen végzett.
Magdalena Neuner

Remekül versenyzett a hatszoros világbajnok Magdalena Neuner, ugyanis szinte végig vezetve nyerte meg a dél-koreai Világkupa-futamot.

Az idei szezonban harmadik elsőségét szerző német klasszis 14,3 másodperccel előzte meg a második helyen befutó Sandrine Baillyt. A francia versenyző azonban komolyan feljött az összetettben, hiszen két pontra megközelítette az élen álló Andrea Henkel. A német kiválóság ugyanis ezúttal csak a 17. helyen végzett.

Győzelmével Neuner fellépett összetettben a harmadik helyre, az ő hátránya 16 pont Henkellel szemben.

6. Okszana Neupokojeva orosz + 48,3 1

A VILÁGKUPA ÖSSZETETT PONTVERSENYÉNEK ÁLLÁSA 19 FUTAM UTÁN (még 6 futam van hátra)