Ellopták Rosberg sisakját, a szurkolókkal nyomoztat

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.10.18. 13:14
null
Nico Rosberg sisakját megfújták, rajongói segítségét kéri (Fotó: Action Images)
A Twitteren kérte rajongói segítségét egy bűntény felderítése ügyében Nico Rosberg, a Formula–1-ben szereplő Mercedes német pilótája. Rosberg állítása szerint sisakját a Német Nagydíj futamának napján egy besurranó tolvaj ellopta a csapat garázsából, és azóta sem került meg – ezért fordult a nyilvánossághoz a mikorblogon és hivatalos oldalán is.

 

„A bukósisakomat ellopták a csapatom garázsából, arra kérlek benneteket, segítsetek megtalálni” – írta a német versenyző, aki a 2013-as idényben két futamon, Monacóban és Silverstone-ban is a dobogó legtetejére állhatott. A pilóta abban bízik, feltűnően sárga fejvédőjére rajongói rátalálnak az interneten, hátha valaki a világhálón keresztül szeretne egy nagyobb összegért megválni tőle.

Rosberg hivatalos oldalán minden szükséges információt megosztott, ami szükséges lehet a fejvédő azonosításához. A tolvaj akcióját térfigyelő kamerák is rögzítették.

A tolvaj akció közben. Megrendelésre dolgozott? (Forrás: nicorosberg.com)
A tolvaj akció közben. Megrendelésre dolgozott? (Forrás: nicorosberg.com)

A jelek szerint Rosberget a sors bünteti: a német pilóta 2009-ben egyszer már bejelentette, hogy eltűnt/ellopták a sisakját, de később kiderült, mindössze egy PR-akcióról volt szó.

Egy külön a Formula–1 pilótái részére gyártott Schubert sisak ára nagyjából egy millió forint, eszmei érték persze ennél jóval több is lehet.

Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
23 órája

Norris: Ha a Ferrari javít az erőforrásán, akkor megalázza a mezőnyt

F1
23 órája

A Mercedes felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-nak a bokszutcai gyorshajtásos ügy kapcsán

F1
2026.06.15. 14:51

Hamilton bejelentkezett a világbajnoki címre – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
2026.06.15. 13:11

Hamilton sikere kényes helyzetet teremthet a Mercedesnél: Wolff a csapatutasítások bevezetését fontolgatja

F1
2026.06.15. 08:07

Elképesztő, miért esett ki Hülkenberg a Katalán Nagydíjon

F1
2026.06.15. 07:57

„Nem ilyen versenyt akartam” – Russell szerint rossz volt a stratégia, és aggódik a Ferrari formája miatt

F1
2026.06.14. 22:06

Antonelli és Colapinto is büntetést kapott a futam után – változott a Katalán Nagydíj végeredménye

F1
2026.06.14. 21:13
Ezek is érdekelhetik